Po dlouhé odmlce znovu ožije horský penzion v Mezihoří, který před téměř čtyřmi lety zachvátil zničující požár. Dnes je budova opět jako nová, stavební práce skončily, a jakmile budou dotažené veškeré detaily do konce, může se otevřít. Pro místní je to potěšující zpráva, podnik zasazený do krušnohorských lesů si oblíbili chataři z Mezihoří i Chomutované. Lákal také návštěvníky z jiných krajů.

„Zatím nemáme kolaudaci, čekáme ještě na jednu revizní zprávu, než o ni zažádáme. Otevřít bychom ale mohli, než přijde jaro,“ předpokládá majitel František Holešinský.

Zpráva o blížícím se otevření se už objevila na facebookových stránkách, kde se také podniku od veřejnosti dostává velké podpory. To je na jednu stranu dobrá zpráva. Lidé na hospůdku, která je stranou hlavních tahů, nezapomněli. Na druhou stranu se vyrojily objednávky, na něž probouzející se podnik zatím není připravený. „Ještě nemáme webové stránky a řadu dalších věcí,“ vysvětlil podnikatel.

Původně penzion nabízel hotelové pokoje a hosté si mohli v restauraci stylově upravené jako krušnohorská jizba vychutnávat umění tamního kuchaře. Nově v něm budou apartmánové pokoje a pivnice. Jídla se podávat nebudou.

Přes podporu, kterou podniku vyjádřily stovky příznivců, je právě tento fakt zaskočil. „Škoda, jen tak si udělat procházku se psem a pak u vás zajít na dobré jídlo,“ zalitovala Dagmar Círová. „Interiér moc pěkný, ale co z pěkného, když tam bude chybět atmosféra,“ dodala v souvislosti s chybějící restaurací.

Bez restaurace

Objevily se i komentáře, které podniku předem prorokují, že bez jídla dlouhodobě neobstojí. S tím Holešinský nesouhlasí. Restaurace byla sice lákadlem, ale nezaručovala nijak vysokou návštěvnost a do budoucna by byla neudržitelná. „Jsme na konci světa. Kvůli restauraci musíte mít šest, sedm zaměstnanců, nabídku jídla a přitom vám za den přijde třeba jen šest hostů. To není jako na Lipně, kudy se v sezóně proženou tisíce lidí, takže nevíte, kam dřív skočit,“ srovnal destinace. Hlavní klientelou na Mezihoří by měli být cyklisté, turisté a rodiny, které přijedou na prodloužený víkend.

Penzion vyhořel v srpnu 2016. Šlo o zánovní podnik, který byl tou dobou otevřený zhruba šest let díky evropským dotacím. I když se oheň rozhořel hluboko nad ránem, kdy všichni spali, podařilo se všem 43 hostům a členům personálu ve zdraví utéct.

Pro majitele bylo těžké dát penzion, který přišel o celou střechu a většinu prvního patra, znovu dohromady. „Bylo to velké sousto a nikdo nám nepomohl. Když jsme začínali s obnovou, ležel kolem metr sněhu,“ načrtl. „Tím více mě těší přízeň lidí,“ dodal. Sám žije v Praze, podlehl ale kráse Krušných hor, která je podle něj stále nedoceněná.