Aktuálně se výstraha týká většiny území republiky včetně celého Ústeckého a Libereckého kraje. Mrznoucí srážky a ledovka by se měly místy vyskytovat od půlnoci na středu 17. února do přibližně 15. hodiny.

Silničáři avizují, že jsou se situací připraveni pomoci. „Pro zimní údržbu stále platí stav pohotovosti, kdy jsou řidiči se svou těžkou technikou připraveni okamžitě na pokyn dispečera vyrazit v časovém předstihu do terénu,“ ujistili v pondělí dopoledne zástupci Ředitelství silnic a dálnic pro Ústecký kraj.

Teploty se v těchto dnech pohybují hluboko pod bodem mrazu. Nejchladněji z celé republiky bylo v pondělí v poledne na stanicích Smolnice u Loun, -12,5 °C, Žatec, -11,9 °C, nebo Doksany, téměř -12 °C. V noci stanice naměřily dokonce -31,3 °C na Šumavě v Rokytské slati, -31,1 °C v Jezerní slati a -30,3 °C na stanici Březník. 

"Zatím nejnižší teplota letošní zimy -32,7 °C byla naměřena v neděli ráno na stanici Jelení u mostu v Krušných horách," informoval 14. února Český hydrometeorologický ústav. Obec Jelení se nachází na Karlovarsku.