Řidiči, kteří stojí o klid duše, nejspíš ocení nový servis. Od pondělí 11. října magistrát rozbíhá službu, díky které budou novým způsobem získávat informace o limitu trestných bodů. Novinkou je, že po celý rok.

Řidič pošle textovku za 99 korun a získá zprávu o aktuálním počtu bodů (správný tvar v infoboxu). Systém navíc automaticky pohlídá, zda dosáhl, či přesáhl limit sedmi bodů a řidič se tak nebezpečně blíží k hranici dvanácti bodů, kdy mu propadá řidičský průkaz.

„Bohužel zatím není možné limit volně nastavitelný, například už od tří nebo pěti bodů,“ informovala tisková mluvčí Šárka Schönová. „A to přestože město o této možnosti už od března jedná s ministerstvem dopravy.“ Nejdřív by totiž muselo dojít k úpravě centrálního registru řidičů na ministerstvu dopravy.

Jak to celé funguje


Nový systém funguje tak, že řidič získá vzápětí po odeslání textovky první zprávu o tom, že je služba aktivována na dvanáct měsíců. Do tří dnů získá zprávu o aktuálním počtu trestných bodů. Další textovku by měl čekat teprve v případě, že určený limit sedmi bodů dosáhl. Poslední zpráva přijde po uplynutí roku, kdy klienta poinformuje, že služba vypršela.

Do budoucna by měla být služba rozšířena ještě o jednu složku. Řidič by dostával zprávu o jakékoli změně v bodovacím systému. Například, že mu byl bod umazán. „Pokud se to podaří, bude to unikát, která zatím ostatní města nemají,“ doplnila mluvčí.
I nadále mohou řidiči využívat dosavadní SMS systém, který sloužil k ověření zapsaných bodů. Ovšem je jednorázový a služba stojí 25 Kč (více na webu města).
V platnosti je i původní způsob ověření stavu trestných bodů.

Správný tvar textovky: CHVLIM (mezera) číslo řidičského průkazu i se sérií, bez mezer, na velikosti písmen nezáleží.

Například:
CHVLIM 394244AK

Odesílá se na tel. č. 902 30 99
Cena: 99 Kč