Městu už zřejmě dochází trpělivost. Už přes dva roky je na Lipské ulici velká holá pláň, přestože tu mělo stát obchodní centrum. Vedení chomutovské radnice proto vyrazilo na jednání s novým vedením společnosti Spar, aby ho pobídlo k aktivitě…

„Jednoznačně požadujeme naplnění plánovací smlouvy, ve které se společnost zavázala na pozemcích bývalého zimního stadionu postavit obchodní centrum," nechal se slyšet primátor Jan Mareš. „My jsme svoje povinnosti splnili a totéž žádáme i od druhé strany."

Město si ale na schůzku přivezlo i seznam konkrétních požadavků. Chce, aby Spar pozemek hlídal a aby ho zajistil proti prašnosti. Na to se společnost chystá. „V nejbližší době bude pozemek oplocen a zajištěn ostrahou. Záměrem bude také snížení prašnosti v okolí," odpověděl na dotaz Chomutovského deníku Aleš Langr z PR agentury Crest Communications, která Spar zastupuje.

Město firmu také vyzvalo, aby na pozemku umístila informativní ceduli s termíny a vizualizací budoucího obchodního centra. Není divu, Chomutováci už začínají hudrovat. Chodí kolem oploceného pozemku dlouhé měsíce a nic se neděje. A nadávají i na město. Na umístění cedulí však mediální zástupce Sparu nereagoval.

Společnost zatím příliš informací ke stavbě nezveřejnila. Dlouho dobu nechtěla nic komentovat, loni v květnu poprvé potvrdila alespoň to, že stavět bude. Vizualizace centra se sice zpočátku objevily, ale projekt už dnes doznal několika změn. Interspar bude oproti původním plánům menší a má mít ozeleněnou střechu.

Zatím tak zbývá jediná informace stavět se opravdu bude. Podle města by měl na podzim letošního roku rakouský vlastník schválit zahájení stavby, která potrvá rok. K otevření obchodního centra by tak mělo dojít do konce roku 2014.

Aleš Langr to za Spar komentoval jen stručně. „Rozhodnutí o zahájení výstavby je předmětem interního schvalování v druhé polovině roku 2013," odpověděl.

Chomutov prodal pozemky v centru města i se starým zimním stadionem v roce 2010 právě společnosti Spar za 160 milionů korun. Po dostavbě nového stadionu v areálu na Zadních Vinohradech firma v roce 2011 starý hokejový stánek srovnala se zemí. K výstavbě plánovaného obchodního centra ale dosud nedošlo. Spar dokonce kvůli krizi zvažoval další investice v České republice.