Novinářům to řekl starosta Kadaně Jiří Kulhánek (ODS). Celkem město letos hospodaří se 414 miliony korun.

„Největší investicí je probíhající investice na Studentském náměstí, což je veřejný prostor, který se revitalizuje a bude stát asi 25 milionů korun. Další velkou investicí, pokud se to podaří, bude společná cyklostezka mezi Kadaní a obcí Černovice prakticky až do Chomutova za 43 milionů korun. Třetí největší investicí bude asi parkoviště před poliklinikou, kde by mělo vzniknout 40 nových parkovacích míst," uvedl Kulhánek.

Zatímco prostředky na Studentské náměstí a výstavbu parkoviště už má město v rozpočtu připravené, na společnou cyklostezku bude teprve podávat žádost do Integrovaného regionální operačního programu. Kromě Kadaně se na financování cyklostezky podél těžebního prostoru šachty budou podílet obce Málkov, Spořice, Černovice, Droužkovice a Březno.

Dalšími investicemi bude například rekonstrukce střechy na radnici, rekonstrukce střechy na františkánském klášteře, oprava služebny městské policie nebo hasičské zbrojnice. V roce 2015 bylo v rozpočtu Kadaně na investice vyhrazeno zhruba 125 milionů korun.