Město by koupí rybníku získalo vodní plochu, na které dnes přes nájemce provozuje veřejnou atrakci – vodní lyže. A do budoucna by lokalitu mohlo využít jako pokračování rekreační zóny, protože v sousedství je Kamencové jezero i zoopark a nedaleko vyroste velké zábavní a společenské centrum. Jenže všechno ztroskotalo na ceně.

Město šlo do jednání s Povodím Ohře s představou čtyř milionů korun, což se ukázalo jako naivní odhad. „My máme pozemky Velkého otvického rybníka oceněné na dvacet milionů,“ upozornil mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský.

Vedení města tak od svého záměru upustilo a zastupitelům šlo na stůl už zamítavé stanovisko. Přemysl Rabas ze Strany zelených přesto vystoupil s tím, že by město mělo rybník koupit i za tuto cenu. „Pokud má město v plánu vybudovat tu někdy příměstskou rekreační zónu, a ta plocha je na to opravdu vhodná, mělo by Bandu koupit,“ nechal se slyšet. „Dvacet milionů zase není tak velká suma, na jiné akce přeci peníze jsou. Aby se nestalo, že rybník koupí nějaký soukromník a město nebude mít vliv na to, co tam vznikne. Až na to budeme mít, třeba už rybník k mání nebude.“

Přestože jeho námitka vyvolala krátkou diskuzi, nikdo se k jeho postoji nepřidal a zastupitelé koupi za dvacet milionů zamítli.

Jak Chomutovský deník poté zjistil, vodohospodáři se rybník nechystají nikomu prodat. „Městu jsme nabídku udělali, ale v tuhle chvíli s nikým jiným nejednáme,“ uvedl Svejkovský. „Pár zájemců už bylo, ale zatím držíme názor, že soukromníkům rybník nenabízíme a do prodeje se pouštět nebudeme.“

Město tak bude chtít vykoupit alespoň několik pozemků okolo rybníku, kudy bude chtít vést cyklostezku. Tam by měla propojit stezky ve městě a vyvést je přes Otvice a Vrskmaň až do Strupčic. Do budoucna by měla vést až do Mostu.