Hodně lukrativní uježděná hlína. Tak by se dal nazvat prostor mezi prodejnou Billa a městským divadlem v centru Chomutova. Před rokem o něj bojoval kadaňský podnikatel Ahmad Raad pro McDonald, letos se o něj přetahovalo několik developerů s projekty na bytové domy. Nakonec marně, město tu udělá oficiální parkoviště a rozšíří park. Zastupitelé tím nedávno pověřili vedení města. „Vedoucí odboru dostal za úkol připravit návrh na tuto investici, takže se na něm začíná pracovat," potvrdila mluvčí města Šárka Schönová.

Poté, co v zastupitelstvu neprošel původní návrh na prodej firmě Katumba, která tu chtěla postavit McDonald, nabídlo město pozemky veřejně všem investorům. A zájem byl poměrně překvapivý přihlásilo se pět firem. Včetně McDonaldu.

Dvě společnosti tu chtěli postavit bytový dům, dvě pak prodejnu rychlého občerstvení (kromě McDonaldu to byla ještě soukromník z Chomutova). Za plochu nabízely čtyři až osm milionů korun. Všechny je ale trumfla realitní společnost, která byla ochotná zaplatit až 14 milionů. Postavit tu chtěla vícefunkční dům, obchody, kanceláře a byty.

Všechny jejich plány ale ztroskotaly na papírech. Když totiž komise vyloučila firmy, které nedodaly všechny požadované doklady, zbyla jediná McDonald. Jenže ten zase nabízel nejnižší cenu (3,8 milionu) a podmínky, které se městu nelíbily (smluvní pokuty či vybudování inženýrských sítí).

Proto se radní a poté zastupitelé rozhodli, že z přihlášených firem nikoho nevyberou, soutěž zruší a vyhoví lidem, kteří tu chtějí zachovat parkoviště.

Na pozemcích denně parkují desítky aut. Město v minulosti několikrát poukazovalo na to, že to není oficiální parkoviště. Jenže možná právě proto je maximálně využívané. Parkuje se tady totiž bezplatně, což je v centru města výjimečné.