Jeden měsíc kvalitní divadlo, další měsíc dobrý koncert. Taková je základní myšlenka při sestavování programu v novém kulturním domě v Jirkově.
Město svoji novou chloubu otevřelo už v říjnu, proběhl tu koncert i silvestrovská oslava. Ale pořádná kulturní sezona začíná přeci jen až s novým rokem.
V polovině února sem mohou návštěvníci přijít na první divadelní představení – Kabelky s Tomášem Matonohou v hlavní roli. Vstupenky už je možné zakoupit v informačním centru. V březnu zase přijede folkový písničkář Wabi Daněk.

„Náš hlavní záměr je mít jeden lepší koncert v měsíci a pak dobré divadlo v měsíci dalším,“ přibližuje Bedřich Fryč, šéf kultury ve městě. „Do budoucna bychom ale chtěli mít každý měsíc dobré divadlo i lepší koncert,“ dodal.

Všechno bude odvislé od zájmu lidí. Pokud kulturní program Jirkováky osloví, plánuje KVIZ (Kulturní a vzdělávací zařízení) zavést i abonentní vstupenky na celou sezonu, jako je tomu v jiných divadlech.

Co se týče koncertů, jirkovský kulturák je limitovaný akustikou. Byly potřeba velké úpravy, ale velké rockové koncerty jsou pasé. „Je to divadelní sál, ne koncertní. Kabáti nebo Wohnouti tu určitě nebudou,“ glosuje to Fryč.

Jak sám podotýká, s organizátory v sousedním Chomutově i okolních obcích se domlouvá, aby ve stejný čas neprobíhaly na různých místech podobné akce.
Jinak už v kulturním domě probíhají nájemní akce, ať už firemní plesy nebo třeba nedávný sjezd ČSSD. Budou tu i taneční kurzy nebo hudební odpoledne pro seniory.

Do programu na následující měsíce už mohou lidé nakouknout na stránkách KVIZU - ZDE.