Zdají se vám trolejbusy přeplněné? Nelíbí se vám zdražení cestování? Nebo se těšíte na nové trolejbusy a spravedlivější jízdné? To vše můžete říci přímo vedení místního dopravního podniku.


Ten zahajuje kampaň Cestujte s námi, při které představuje cestujícím techniku a plány do budoucna. První takovou akcí je slavnostní otevření nové přepravní kanceláře na jirkovském autobusovém nádraží toto úterý.


Ve dvě hodiny odpoledne bude slavnostně otevřena nová kancelář, do pěti hodin bude dopravní podnik ukazovat vozovou techniku. Každý, kdo přijde si v této době může koupit čipovou kartu, dostane na ni desetiprocentní slevu.


Od půl páté odpoledne se budou moci cestující setkat s vedením dopravního podniku. Schůzka proběhne na jirkovské radnici, v zasedací místnosti ve druhém patře.


Dvě linky budou jezdit zdarma


V úterý také lidé ušetří patnáct korun za cestu autobusem nebo trolejbusem. V rámci akce budou dvě linky jezdit zadarmo. Prvním bude „jednička“, na kterou dopravce nasazuje zbrusu nový kloubový autobus Solaris. Zadarmo se lidé svezou i trolejbusem, ve stejný den bude jezdit i linka č. 33. Kdo nechce lovit v kapse patnáct korun, si ale musí správný trolejbus či autobus vytipovat. Zadarmo pojedou od dvanácti do osmnácti hodin.


Cestující, kteří by chtěli vyhrát čtvrt roku jízdy MHD zadarmo a koupili si letos aspoň šest měsíčních kuponů, můžou vhodit projetý kupon za listopad či prosinec do losovací urny, které jsou na autobusových nádražích v Chomutově a Jirkově. V lednu bude vylosován výherce, může vyhrát kupon na jeden až tři měsíce.