Zajímá vás něco ohledně jízdních řádů? Chomutovský deník vám zprostředkuje odpověď od těch nejpovolanějších.

Spouštíme nové diskusní fórum. Podobné, ve kterém se lidé mohli ptát na nový odbavovací systém, zaznamenalo stovky otázek, na které rychle odpovídal ředitel dopravního podniku Jiří Melničuk (najdete ho ZDE).

Teď se lidé mohou ptát na trolejbusové a autobusové spoje, které jsou od prosince více okleštěné (v diskuzi u tohoto článku). Podle nových jízdních řádů se jezdí už dva měsíce, ale dotazů se objevuje stále dost. V diskuzi můžete pokládat otázky, na které bude odpovídat vedení dopravního podniku. Zkuste být v dotazech co nejkonkrétnější.

Svědčily o tom i otázky na setkání vedení města s občany Kamenné, kde k trolejbusům a autobusům padlo několik dotazů. Kromě stížností na změnu času u některých spojů, nebo jejich přeplněnost, to byla i otázka, jak se má člověk dostat o víkendu do města či z města, když jede na večerní kulturní akci.

Na setkání s občany to s konkrétními tazateli řešil šéf divize MHD Martin Lédl, který bude také nejspíše odpovídat na většinu otázek v našem fóru.

Je možné, že pokud bude návrh čtenářů přínosný, zahrne ho dopravce do změn jízdních řádů, které připravuje. I když pravidlem to určitě nebude. „Těžko říct, záleží na konkrétním návrhu a na případném organizačním a finančním zajištění takové změny. Prvotním účelem této diskuze je vysvětlovat lidem, jak s námi mají nyní cestovat,“ popisuje smysl diskuze ředitel DPCHJ Jiří Melničuk.