Tohle je svátek pro pravidelné běžkaře a příležitost pro ty sváteční. Tento víkend se jede na Božím Daru už 41. ročník jednoho z nejoblíbenějších závodů na běžkách u nás Karlův běh Alpine Pro. Zároveň odstartuje 2. ročník seriálu Stopa pro život, který sdružuje trojlístek našich nejpopulárnějších zimních běžkařských závodů: Karlův běh Alpine Pro, Šumavský Skimaraton Kooperativy a Krkonošskou 70 Kooperativy.

Závod pro všechny

Závody jsou opět otevřeny všem věkovým a výkonnostním kategoriím lyžařů včetně dětí. Kromě připravených tratí se všichni účastníci i jejich doprovod mohou těšit na nadstandardní služby před i po závodě, které u jiných podniků nejsou běžné. Patří mezi ně například velkokapacitní vyhřívaný stan s občerstvením, tzv. Depo Kooperativy s vyhřívaným stanem pro pohodlné převlékání, bezpečnou úschovnou lyží a osobních věcí závodníků po celý den zdarma.

Připraven je také catering s vlastní kuchyní. Každý závodník si v rámci startovného může vybrat z pěti druhů teplých jídel, teplých i studených nápojů. Pro doprovod závodníků a diváky je po celý víkend otevřená Hospoda Stopa pro život.

V rámci startovného má každý účastní garantovanou zimní čepici od firmy Alpine Pro. Před závodem i na trati je k dispozici profesionální Ski servis České spořitelny. O rychlý a kvalitní výsledkový servis se s čipovou technologií stará společnost SportSoft.

Nebude se nudit ani doprovod

Poslední týdny dělají organizátorům závodů opravdu radost. Na české hory dorazila zima, jak má být. A dobrou náladu ze skvělých lyžařských podmínek budou mít určitě také všichni milovníci úzkých prkýnek, až zjistí, co je v Krušných horách v sobotu a neděli čeká.

Na závody je připraven bohatý doprovodný program pro dospělé i děti. Nikdo nebude mrznout nebo se nudit! Nejmenší ratolesti potěší v Dětské zóně vyhřívaný stan s hrami a hračkami. Moderátorem všech tří závodů seriálu je výborný Tomáš Hauptvogel, který pohotově komentuje jak dění v areálu závodu, tak slavnostní vyhlašování výsledků na velkém pódiu.

Na závody je možné se přihlásit on-line na www.stopaprozivot.cz nebo v době konání závodu přímo na místě. Více informací o seriálu Stopa pro život naleznete na www.stopaprozivot.cz.