Společnost Herkul coby současný vlastník pozemku žádala město o prodloužení termínu o dva roky. Už v březnu totiž měla začít stavět. Ale radní se postavili proti a navrhují smlouvu vypovědět. Definitivní rozhodnutí bude na zastupitelích, kteří se sejdou 4. května.

„Reálně hrozí, že by tam nic nevzniklo," vysvětluje doporučení radních primátor Daniel Černý. „A my nechceme ve městě další pustnoucí pozemek jako je na Lipské (už před několika lety tam měl stát Interspar- pozn.red.). A měli bychom si také říci, jestli město vlastně potřebuje další obchodní centrum. Podle mého názoru nepotřebuje."

Firma má s projektem problémy. Nedaří se jí najít potravinový řetězec, který by centrum zastřešil a nalákal do něj další menší obchodníky. Přesto věřila, že v následujících letech bude projekt životaschopný.

K aktuálnímu rozhodnutí radních se Herkul vyjadřovat nechtěl. „Přes média to řešit nechceme," omluvil se projektový manažer společnosti Kamil Novotný. Podle informací Chomutovského deníku už ale firma vyčíslila náklady, které by po městu požadovala.

Jisté totiž je, že město nezíská pozemek zpátky zadarmo. Především musí podle smlouvy vrátit firmě kupní cenu. A je také možné, že ta bude chtít zaplatit náklady na demolici bývalého kina. „Pokud ty náklady budou v adekvátní výši, stojí nám to za to," říká Černý.

Město by tak získalo pozemek v zajímavé lokalitě uprostřed lidnatého sídliště. Co s ním? To bude na diskuzi. První myšlenka však bude jistě parkoviště, lidé z Březenecké by ho potřebovali. Nakonec předchozí vedení města uvažovalo dokonce o stavbě parkovacího domu.