To znamená kromě lidí z ČSSD a ODS také Vojtěch Čihař (Unie pro sport a zdraví) a především dva politici kandidující za Nový Sever Milan Märc a Stanislav Mikšovic. „Jako rada jsme kolektiv, víc bych z toho nevyvozoval,“ podotýká k tomu Märc.

Na místě je totiž otázka, zda takový společný postup může něco znamenat i pro budoucí povolební vyjednávání. Přiklání se Nový Sever ke spolupráci s ČSSD? „Já bych to nespojoval,“ namítá Märc.

Radním se nelíbilo, že trojkoalice slibuje věci, které podle nich současné vedení Chomutova už vyřešilo nebo řeší. A to se dotklo i Märce a Mikšovice. „Přestože jsme neměli vždycky na všechno stejný názor, ty čtyři roky v radě byly kolektivní prací,“ vysvětlil na dotaz Chomutovského deníku Märc. „Nechtěli jsme být alibističtí a dělat, že se nás to netýká, když kandidujeme za jinou stranu.“

S povolebním vyjednáváním by to prý ale nespojoval. „Ohradili jsme se spíš jako soukromé osoby. To prohlášení naznačuje, že jsme jako radní čtyři roky nic nedělali, ale my máme za sebou spoustu práce,“ dodal za souhlasného přikyvování Stanislava Mikšovice.

Milan Märc kandidoval v minulých volbách za stranu Severočeši.cz, Mikšovic za TOP09. Nyní jsou oba na kandidátce nového hnutí Nový Sever, které v říjnových volbách získalo pět mandátů. Nové volby se budou konat na konci ledna.