Před třemi lety město otevřelo v Lipské ulici volnočasový areál, který hojně navštěvují maminky s malými dětmi. Přejít bezpečně s kočárkem a dítětem přes frekventovanou Lipskou ulici však je pro mnohé z nich kaskadérský kousek. Přitom stačilo jen málo, vybudovat zde přechody.

„Jen si to zkuste. Jednou rukou tlačíte kočárek, druhou rukou vedete dítě a čekáte na vhodnou příležitost, kdy se můžete vrhnout do vozovky. Není to žádná legrace," popisuje své zkušenosti s přechodem Lipské ulice Martina Zyklová.

Za několik dnů by měl být problém vyřešený. Město začalo s budováním přechodů. „To už mělo být dávno. Přechod tu chybí a nejenom kvůli ploché dráze. Když jdou děti do školy tak z Lipské na Heyrovskou musí přebíhat přes silnici." Napsali na facebooku Čermákovi.

Obdobný názor mají i další lidé: „Souhlasím, my tam jezdíme na kole, vyjedete ten prudký kopec a rovnou do silnice," doplňuje Lucie Kouřilová.

Město původně chtělo vybudovat přechod současně s Domovinkou, ale nešlo to. „Přechody a propojovací cesta na území kolem Verosu k nové lávce se totiž staví na složitějším území, kde se musely sladit potřeby chodců s provozem v ulici i jejími dispozicemi," vysvětluje mluvčí radnice Jan Rödling. Další komplikací bylo to, že silnice nepatří městu. „Silnice patří kraji, což přináší vždy jisté zdržení, než kdyby bylo vlastníkem samo město, dodal mluvčí Rödling.

Donedávna to byla silnice I. třídy, na které se ani přechod dělat nemůže. Takže jedno s druhým - složitější území a potřeba více úředních povolení.