A bylo opravdu potřeba. Doteď měla škola pro svých 370 studentů jen jednu malou tělocvičnu a travnatý ovál jako univerzální sportoviště. Proto se škola rozhodla za zhruba milion korun postavit hřiště nové. Je víceúčelové, má rozměry 32x15 metrů, umělý trávník a po obvodu mantinely. Studenti ho „pokřtili" první fotbálkem.

„Sport je součástí správného životního stylu a ten chceme u svých studentů podporovat," říká ředitelka Jaroslava Kovandová. Vedení školy v něm vidí i důležitý prvek v rámci protidrogové prevence. Jednoduše řečeno, žáci budou soupeřit na hřišti a nebudou mít čas „na blbosti".

Jak ředitelka Kovandová také upozornila, hřiště není určeno pouze pro školáky. „Mimo vyučování ho budou moci po dohodě využívat i zájemci z řad veřejnosti," nechala se slyšet.

Polovinu z milionové částky potřebné na stavbu hřiště darovala škole Skupina ČEZ. „V Klášterci nad Ohří žije řada našich zaměstnanců a jejich děti rovněž studují na místním gymnáziu či odborné škole," řekl k tomu Otakar Tuček, ředitel Elektráren Tušimice a Prunéřov. „Proto jsme vybudování hřiště podpořili a věříme, že se škola stane dalším centrem sportovního dění ve městě."