Incident naštěstí viděl člen Horské služby, který náhodou projížděl kolem. „Ihned povolal další kolegy a začal s ošetřováním ležící dívky. Po příjezdu dalších záchranářů pak zjistili, že lyžařka si nárazem a následným pádem na tvrdý povrch sjezdové trati způsobila vážná poranění hrudníku, pánve a hlavy. A to i přesto, že měla bezpečnostní přilbu," uvedl ke včerejšímu zásahu náčelník Horské služby Krušné Hory Miroslav Güttner.

Vzhledem k závažnosti poranění povolali záchranáři také sanitní vůz Zdravotní záchranné služby a vrtulník Letecké záchranné služby z Ústí nad Labem. Ten však kvůli povětrnostním podmínkám nemohl odstartovat a tak na Klínovec letěl vrtulník z Plzně. Než dorazil, umístili členové Horské služby lyžařku do vakuové matrace, nasadili jí krční límec a odvezli je ke stanici Horské služby na vrcholu Klínovce. Tam zraněnou zatím převzala do péče posádka rychlé záchranné služby, která ji dál stabilizovala.  Vrtulník poté přistál přímo na místě a odvezl dívku k dalšímu ošetření do Fakultní nemocnice v Plzni.

„V těchto dnech je na zdejších sjezdovkách skutečně nabito a lyžaři by proto měli jezdit ohleduplně k ostatním. Především proto, že podklad je zledovatělý a na tratích převládá technický sníh. Následná zranění na takovém povrchu jsou pak často velmi vážná," varoval náčelník Güttner.