Milovníci rychlých prken se konečně dočkali. Letos asi úplně poprvé hlásí všechny skiareály otevřeno.Po dlouhé době se dočkali na Alšovce. „Konečně to přišlo. Máme v provozu oba vleky, na víkend připravujeme také večerní lyžování," láká k návštěvě vedoucí Vladimír Klíma. „Navštívit nás mohou i běžkaři, díky napadanému sněhu jsme pro ně mohli připravit oba naše okruhy," dodává ještě.

Na běžce jsou připraveni také na Lesné. „Tratě máme upravené a krom jednoho okruhu, což je Brandov, propojka směrem Nová Ves a dále na Klíny, je všechno dobře připravené. Přesto bych chtěl vybídnout k obezřetnosti, sem tam se může stát, že je na cestě klacek nebo kámen. Sněhu je méně, chce to starší lyže," vysvětluje provozovatel Antonín Herzán.

Na Klínovci mají přes metr sněhu

Tradičně skvěle jsou na tom na Klínovci. „U nás je teď nádherně. Máme tak metr dvacet sněhu, všechno v plném provozu. Opět jsme mohli otevřít běžecké tratě, nyní je to asi třicet kilometrů," hlásí mluvčí Adam Svačina. „Máme také jednu novinku, podařilo se nám upravit a otevřít unikátní lyžařskou magistrálu v délce sedmi kilometrů. Na magistrále jsou po krajích dvě stopy pro klasiku a uprostřed je šest metrů široký pruh na bruslení. Magistrála začíná kousek za hotelem Nástup a vede po silnici směr Horní Halže."

Pozitivní zprávy přicházejí tentokrát i ze Svahové. „Na víkend budeme mít určitě otevřeno. Máme tady pětadvacet čísel přírodního sněhu a teploty kolem mínus pěti,"usmívá se provozní Lucie Žišková.

Pohodu a výborné podmínky mají na Mezihoří. Tady jsou v provozu oba vleky, na sjezdovkách leží pětasedmdesát centimetrů zčásti technického, zčásti přírodního sněhu.

Posledním areálem, kam se vyznavači lyžování mohou vydat, je areál na Pyšné. I tady mají vcelku slušné podmínky, pětatřicet centimetrů technického sněhu, otevřená malá sjezdovka, dětský skipark a snowpark.(