Sněhově nejlépe jsou na tom na Mezihoří a Klínovci. „U nás je to lepší a lepší," září předseda z Mezihoří Petr Andrt. „Máme necelý metr, nějakých devadesát čísel sněhu. Dost nám tady za poslední dny připadlo, nyní je to tak půl na půl technický s přírodním. Samozřejmě jedeme naplno."

Počasí musí vydržet

Ve středisku doufají, že v následujících dnech nedojde k rapidnímu oteplení. „No to nesmí. Na příští sobotu máme naplánovaný maškarní rej na sjezdovce. Lyžovat v maskách se bude od samého rána a připravené máme i ceny pro nejlepší přestrojení," slibuje Andrt a jen tak mimochodem dodává, „pro každého, kdo tady bude v masce lyžovat, bude vlek úplně zadarmo."

Ještě o malinko více sněhu než na Mezihoří mají na Klínovci. „Máme asi stopětadvacet centimetrů. Podmínky jsou vážně dobré. Jedeme již tradičně naplno," zve k návštěvě mluvčí Adam Svačina. „Na své si u nás přijdou i běžkaři, pro ně je připraveno celých padesát kilometrů upravených běžeckých stop."

Je libo saně?

Na Klínovci nachystali také jednu novinku pro děti. Kdo nelyžuje nebo je snad z lyžování unaven, může popadnout saně , popřípadě boby a vyrazit na kopec. „Upravili jsme pro tyto účely část svahu mimo sjezdovku. Myslím, že si tady děti opravdu užijí," dodává Svačina. Zbývá ještě podotknout, že sáňkování je zcela zdarma.

Pozitivní zprávy přicházejí také z Pyšné. „Konečně jsme komplet otevření," jásá provozovatel Tomáš Procházka. Ví o čem mluví. Po dlouhé době tady konečně rozjeli obě sjezdovky. „Máme skoro půl metru sněhu, podmínky na lyžovaní dobré," je spokojený Procházka.

Plný stav oznamují také z Alšovky a Svahové. „U nás je asi pětadvacet centimetrů přírodního sněhu. Na víkend chystáme večerní lyžování a připraveny budou také obě běžecké stopy," slibuje vedoucí z Alšovky Vladimír Klíma.

„U nás máme asi padesát centimetrů, na víkend budeme mít určitě otevřeno," zní ze Svahové.

Závod provoz neomezí

Připravenost a ideální podmínky pro běžkaře zvěstují z Lesné. „Máme nachystané čtyři běžecké okruhy. Pátý, brandovský je bohužel kvůli popadaným stromům uzavřený," vysvětluje provozovatel Antonín Herzán. Ten se také zmiňuje závodu, který bude v sobotu na Lesné probíhat. „Není třeba se obávat. Závody, které u nás budou v žádném případě veřejnost nijak neomezí."