Projíždíte často Chomutovskou ulicí v Jirkově a také poslední dobou nevěříte očím? Nejste jediní. Loni ji město nechalo kompletně zrekonstruovat a z „tankodromu" se koncem roku opět stala silnice na úrovni. Na jaře se však opravená komunikace dala opět přirovnat spíše k polní cestě. Firma, která rekonstrukci silnice prováděla, přiznala svoji chybu a v rámci reklamace ji opět spravuje.

„Když byla firma s prací hotova, my jsme ji jako hotovou nepřevzali," upozornila místostarostka Dana Jurštaková s tím, že potřebovali silnici otevřít na zimu. Jedná se totiž o jednu z páteřních ulic Jirkova. „Domluvili jsme se, že se na jaře pustí do oprav," dodala místostarostka.

Město si nechalo deset procent z ceny jako zástavu. „Defekty musí firma odstranit na vlastní náklady a sama nyní zvažuje jakým způsobem," přiblížila Dana Jurštaková. Problémy se objevily především kolem kanálů, kde se začala vozovka propadat. Firma proto okolí kanálů, které se nacházejí po pravé straně silnice ve směru do Jirkova, vyfrézovala a v minulém týdnu se připravené díry pokusila opět vyspravit. Pokud bude tento způsob opravy účinný, vrhne se i na druhou stranu. Pokud ne, bude muset natáhnout celý nový koberec. V krajním případě se město podle místostarostky nebude bránit sankcím.

Kompletní rekonstrukce této ulice od okružní křižovatky ulic Chomutovská a Palackého k autoservisu stála 6,4 milionu korun. Kromě oparvy vozovky přibylo 28 nových parkovacích míst, obnovily se dva osvětlené přechody u vlakové zastávky a v křižovatce s ulicí Karla Čapka, předělal se chodník a vznikla nová cyklostezka.