Několik let čekal dům na hlavním tahu na opravu. Klášterečtí ho považují za ostudu města.

Nyní již stavební dělníci na domě pracují, už získal nová plastová okna. „Uvnitř jsme udělali rozvody a omítky. Příští rok by mělo být hotovo,“ říká Jan Zavadil, jednatel firmy JZ reality.

Ta dům koupila od předchozího majitele Romana Tirpáka, který na opravu domu nestačil. K prodeji svolilo i město, protože mělo na dům předkupní právo. V domě vzniknou nové byty. „Zatím to bude bytový dům, měl by nabídnout šestnáct bytů běžné úrovně,“ popisuje Zavadil.

Klášterečtí opravu domu na rušné ulici vítají. Ve městě ho zná snad každý. „Už bylo na čase, aby se s tím něco udělalo. Vím, že jeden z majitelů udělal střechu, ale pak se v práci nepokračovalo,“ říká Jan Jakubec z Klášterce. Změnu vítá i Ivana Kalová. „To jsem ráda, že se něco změní, strašilo to tam už dost dlouho,“ říká. Na místě by ráda viděla nějaké sportoviště. „Uvítala bych, kdyby tam byl třeba spinning, to tady chybí,“ říká.

Sportovně relaxační centrum zatím ne

Podle původních plánů měly v části domů být byty, v další části penzion a u budovy stát sportovně relaxační centrum, právě se spinningem, posilovnou nebo squashovými kurty. Z těch nový majitel zatím ustoupil, pritoritou je pro něho oprava domu a bytů. „Zatím to bude o bytech, pak se uvidí, co bude dál. Rehabilitační centrum možná přistavíme časem,“ říká Zavadil.

Stavba odpočinkového centra je finančně náročná. Případné sporovní centrum by nebylo v samotném domě, ale ve větší přístavbě hned vedle. Stavba, která mnoho let hyzdila tvář města a které obyvatelé přezdívali „dům hrůzy“ se tak již příští rok dočká nového kabátu. Přivítá to i radnice, která se dlouhodobě snaží o vylepšení vzhledu města a přilákání nových turistů zlepšováním nabídek lázeňství.