Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova (DPCHJ) připravil změny na komerční autobusové lince do Prahy.

Od neděle 30. března platí nový jízdní řád i ceník. Cestující musejí počítat na trase Jirkov, Chomutov, Louny, Praha a zpět s redukcí spojů, v průměru o dva denně. Jízdné na některých úsecích vzroste o pět, respektive deset korun. Kompenzaci pak představuje program Šťastná jízda s levnějším jízdným na Buskartu a novými bonusy, jež budou dostupnější většímu počtu zákazníků, i atraktivními cenami pro nejvěrnější klienty.

Podnik tak reaguje na novinky brněnské společnosti Student Agency, která obsluhuje svými žlutými autobusy stejnou trasu od loňského dubna.

Autobusy Student Agency dosud vyjížděly do Prahy z chomutovského autobusového nádraží. Od 24. února už vypravují spoje stejně jako DPCHJ i z Jirkova. Ceník jízdného Student Agency upravil s platností od 13. března. Nejlevnější kreditovou jízdenku pro cestu z Jirkova a Chomutova do Prahy či zpět cestující sice stále pořídí jen za 50 korun, už jen ale na vybrané spoje mimo špičku. Na zbylých spojích zaplatí 80 korun, studenti 60 korun.

Cenově se tak obě firmy přiblížily. Nejlevnější cesta do Prahy či zpět autobusem DPCHJ vyjde na 85, respektive 90 korun , studenty pak na 64 (67) korun. Novým držitelům Buskaret pak nabízí jednu jízdu do Prahy zdarma a stálým klientům bonus ve výši deset procent z každých projetých 500 korun na lince.

„Soupeření s červeným hadrem před očima nemá ekonomický smysl. Chceme linku do Prahy i nadále provozovat, ale v reálných mantinelech," vysvětlil generální ředitel DPCHJ Jiří Melničuk s tím, že podnik sice upravil frekvenci spojů i ceny, na druhou stranu díky partnerům výrazně rozšířil a obohatil bonusový program pro cestující.

„Chceme být také s našimi zákazníky v permanentním kontaktu a promptně reagovat na jejich stížnosti, připomínky či návrhy. Stali jsme se proto novými uživateli facebooku. Pro cestující, kteří denně dojíždějí do Prahy, chystáme zajímavou náhradu za zrušený ranní spoj. V nejbližší době pro ně uspořádáme referenční jízdu z Jirkova a Chomutova bez jakéhokoliv zastavení na trase," doplnil Melničuk.

Komfortní žluté autobusy Student Agency nabízejí bezplatný servis pro zákazníky v podobě denního tisku, wifi připojení, filmu, hudby či teplých nápojů. Wifi připojení a v omezenějším rozsahu denní tisk najdou v autobusech i zákazníci DPCHJ. Podnik také zrušil poplatek za zavazadla.

„Vozovým parkem nemůžeme, ani nechceme Student Agency konkurovat. Pořízení tak luxusních vozů na stokilometrovou vzdálenost ani nelze ekonomicky obhájit. Jdeme raději cestou bonusů, které si cestující velmi oblíbili," argumentoval ředitel.

Program Šťastná jízda vedle zavedených bonusů v podobě volných vstupenek do aquaparku, zooparku, na sportovní utkání či filmová představení a kulturní pořady nově nabízí i poukázky na lezeckou stěnu či do wellness.

„Každé čtvrtletí vyhodnotíme tři nejvěrnější zákazníky. Těšit se mohou na noc strávenou v luxusním hotelovém apartmánu, romantickou večeři v útulné restauraci či relaxaci ve whirpool vaně. Samozřejmě s partnerem," dodal Melničuk.

Podrobné informace k novému jízdnímu řádu, ceníku i programu Šťastná jízda zájemci najdou na webových stránkách dopravního podniku www.stastnajizda.cz.