Jeho služby byly už od začátku určené i obyvatelům Klášterce, ale pro mnoho z nich nebylo jednoduché se za nimi do Kadaně dostat. Nyní tedy budou mít možnost navštívit centrum přímo v místě bydliště.

Kancelář Sociálního centra bude v prostorách Základní školy praktické na adrese Havlíčkova 269, kde sídlí i Pedagogicko – psychologická poradna. Otevřeno bude mít zatím každý pátek od osmi hodin do půl dvanácté dopoledne.

Jeho služby jsou určeny lidem, kteří se ocitli v situaci, kterou neznají a neumí ji sami vyřešit. „Jsme tu pro všechny, kteří chtějí začít aktivně řešit své problémy, se kterými si doposud nevěděli rady,“ říká Olga Šoltésová, vedoucí Sociálního centra.

„Poradíme a pomůžeme téměř se vším. Poskytujeme informace, pomoc a podporu při vyřizování běžných záležitostí. Můžeme někoho třeba doprovodit na úřad, pomůžeme s vyplňováním formulářů nebo pro něho zjistíme potřebné informace.

Když bude někdo potřebovat službu, kterou neposkytujeme, alespoň poradíme, kam jinam se může obrátit,“ popisuje poskytované služby Šoltésová.

„Klienty můžeme samozřejmě navštívit i u nich doma, pokud budou mít zájem. Stačí zavolat a dohodnout termín,“ dodává Olga Šoltésová.
V Kadani funguje Sociální centrum od července letošního roku a navštívily jej již desítky lidí. Všechny služby jsou občanům poskytovány zadarmo.

Autorka: Lenka Kubalová