Zpráva o požáru, který zřejmě někdo založil (čtěte Požár v zooparku: Vzplály balíky sena pro zvířata) vzbudila mnoho reakcí nejen v řadách návštěvníků zooparku. Kromě rozhořčení vyjadřovali příznivci zooparku také ochotu pomoci. "Často se nás ptali, jaká pomoc je nejvhodnější," potvrdila mluvčí zooparku Martina Pelcová.

Někteří návštěvníci neváhali a dovezli přímo do zooparku seno či slámu z vlastních zásob.„Vážíme si každé formy pomoci, která je důkazem přízně návštěvníků a jejich pozitivního vztahu k přírodě. Jednodušším a vhodnějším způsobem pomoci zooparku je ale finanční příspěvek," dodala ředitelka Iveta Rabasová. Balíky slámy či sena jsou totiž většinou malé a pracovníkům zooparku se s nimi špatně manipuluje. Proto je pro organizaci lepší získat peníze a nakoupit krmivo od velkododavatelů.

Ideální pomocí jsou finanční dary formou adopce nebo sponzoringu, které budou použity na nákup vhodného krmení. Přispívat mohou zájemci již od 300 Kč ročně. Dárci se tak zařadí do skupiny lidí, kteří dlouhodobě podporují zoopark. Zájemci o adopci či sponzorování najdou podrobné informace na www.zoopark.cz, kde si mohou vybrat ze seznamu zvířat a kromě adopčního či sponzorského listu a drobného dárku je jako poděkování čeká i každoroční slavnostní setkání na Dni adoptivních rodičů.

Adopce a sponzoring jsou také originálními vánočními dárky.