Sázková společnost se topí v obřích dluzích a obrovitých problémech, což dopadá i na trafikanty. On–line terminály už mobily nenabíjejí, takřka ani není možné si vsadit.

„Potřebuji dobít mobil.“ „Přes terminál to nejde, kupte si kartu. A jo, vy má O2, tak to nemáme ani kartu.“ Tak zněl dialog v jedné trafice v Chomutově. Kromě toho, že si lidé nemohou koupit kredit do svých telefonů. nedostávají ani výhry za vítězné tikety.

Stěžují si na chomutovském magistrátu. „Magistrát obdržel několik stížností občanů města Chomutova, že jim nebyly vyplaceny výhry z nedělního losování sportky,“ popsala mluvčí města Šárka Schönová.

Chomutov je sice orgán loterijního dozoru, ale sázky u největší české loterijní společnosti řešit nemůže. „Kompetence města se netýkají číselných her, kursových sázkových her ani videoloterijních sázek“, uvedl ekonom města Jan Mareš.

Dozorem číselných loterií je Ministerstvo financí ČR. Město proto posílá občany, aby si stěžovali tam. „Všem nespokojeným sázejícím můžeme poradit, aby se obraceli na ústředí společnosti Sazka, která jim podle herního plánu sportky musí výhru do tisíce korun vyplatit neprodleně v jakékoliv herně, kde je v provozu on-line terminál, výhru do 100 000 korun v každé sběrně po dohodě,“ doplnil ekonom Mareš. Ostatní výhry vyplácí ústředí společnosti v termínech stanovených loterijním řádem.

Odbor ekonomiky situaci ve městě prověřil. Vsadit si nebo vybrat peníze na většině sázkových terminálů Sazky ve městě Chomutov není v těchto dnech možné. V souvislosti s insolvenčním řízením Sazky a možným bankrotem společnosti se provozovatelé terminálů obávají, že přijdou o kauci 50 až 70 tisíc korun, kterou sazce zaplatili za propůjčení terminálů, proto provoz pozastavili.