Velký otvický rybník, kterému většina Chomutovanů neřekne jinak než Banda, si letos našel desítky příznivců. Za slunečného počasí jsou v odpoledních hodinách obklopeny břehy rybníku. Přestože se hned vedle nachází Kamencové jezero, které vyhledávají turisté z celé České republiky i zahraničí, řada místních raději míří sem.

Nejčastějším důvodem je větší klid a především finanční úspory. „Nevím proč bych měl platit za přírodní koupaliště, kterým Kamencové jezero je, to si raději zajdu na Bandu," říká Martin z Chomutova.

Lidem nevadí ani nepřítomnost atrakcí. „Když chci za atrakcemi, tak jdu na jiné koupališti. Na Kamenčáku se mi líbilo, že je přírodní a že se člověk někde plácne na sluníčko a má klid. Nemám zapotřebí lézt po gumových pyramidách a platit za to peníze mi přijde zbytečné," svěřuje se Petra. Ti kteří chtějí si přinesou svá lehátka či nafukovací atrakce.

Vodní lyže a wakeboard. To je další důvod, proč je v létě Banda plná. Kromě samotných vyznavačů tohoto adrenalinového sportu, si jízdu vychutnávají i přihlížející.

ANKETA: Proč jste si vybrali k relaxaci u vody právě Velký otvický rybník - Bandu?

Drahomíra Felixová, Chomutov: Docela bych chodila na Kamencové jezero. Pracuji ale ve školství a potřebuji klid, který bych tam neměla. Tady ho mám.

Světlana Ivanyk, Chomutov: Protože vstup na Kamencové jezero za šedesát korun je docela drahý. Když je hezké počasí jsem tady furt. Když není, tak aspoň nevyhodím pět set korun. Pokud to ještě ohradí tady, tak nevím, kam budu chodit.

Tomáš Pošík, Jirkov: Já jsem tady dneska poprvé, ještě na někoho čekám, tak jsem zůstal tady. Jinak chodím na Kamenčák, do lázní nebo sem ale na wakeboard.

Milada Sokolová, Václav Farták, Chomutov: Je tady větší klid. Chodíme sem tak jednou za čtrnáct dní. Dříve jsme chodili i na Kamenčák. To ale stál vstup dvacet korun, dnes je to šedesát. Kamenčák udělali více pro zahraniční turisty.