Kovovou konstrukci s motivem hvězd potahují světelným kabelem a upevňují fazetkami. U toho jim tiše vyhrává rádio.

„Utahování fazet je na tom všem nejmíň příjemné,“ hodnotí,“ Jana Ponczová. „Bolí to a jsou z toho puchýře.“ „Ale zase máme Vánoce celý rok,“ se smíchem dodává její kolegyně Anna Nyšová.

Zatímco ostatní lidé vyhlížejí léto a plánují, kam se vypravit k moři, v MK mont illuminations, který se v klášterecké průmyslové zóně specializuje na výrobu vánočních ozdob a dalších dekorací, naopak vrcholí práce.

„Města a firmy se většinou začnou po vánoční výzdobě shánět na poslední chvíli a tak musíme pracovat s předstihem, abychom pak mohli dostát termínům,“ vysvětlila shon asistentka ochodu Kateřina Hodková. „Proto pracujeme, zatímco jsou všichni u vody,“ směje se. Denně ženy vyrobí na třicet dekorací.

„Chválíme si, že můžeme zapojovat své nápady a je za námi vidět výsledek, což by se někde na automatické lince nestalo,“ libuje si šéfka skupinky montážních pracovnic Kateřina Čermáková.

Rukama pracovníků rodinné firmy projdou stovky kilometrů kabeláže a tuny hliníku, potřebného na sestrojení základních konstrukcí pro osvětlení. „Máme šikovného zámečníka, který je dokáže tvarovat podle nápadů zákazníků,“ pochválila Kateřina Hodková. Výsledek jeho práce je vidět uprostřed haly, kde stojí hit nadcházející sezóny. Zářící trojrozměrný anděl o velikosti dospělého člověka.

Stálým partnerem společnosti je celorepubliková síť hypermarketu Globus. Vánoční výzdoba zdobí nejčastě města. V našem regionu například město Chomutov, Klášterec i sousední Most. Pronajímají si ji také některé obce, jako například Málkov. Každoročně díky ní září pražské Staroměstské náměstí a v jednom případě dokonce i věž v ruském Petrohradu.