V Krušných horách dokonce padal déšť se sněhem. Nyní přišla další „rána“ všem milcům přírodního tepla. Teplárny už naplno roztopily pod kotly.
„Topnou sezonu v pátek zahájila provozní jednotka Chomutov, která zásobuje teplem města Chomutov, Jirkov, Kadaň a Klášterec nad Ohří,“ informuje za ČEZ Teplárenskou její mluvčí Ota Schnepp.

Vyžádali si to sami obyvatelé. „Současná situace je dynamická, snažíme se reagovat na podněty odběratelů, i když nejsou striktně dodržovány vyhláškové teploty pod třináct stupňů Celsia. Pokud je ovšem naplněna takzvaná teplotní vyhláška, najíždíme automaticky,“ poznamenává k tomu technický ředitel ČEZ Teplárenské Pavel Šušák.

Podle vyhlášky se musí začít topit, když teplota klesne pod třináct stupňů ve dvou po sobě následujících dnech a ani předpověď počasí nevěští oteplení.


O měsíc dříve


Vloni začaly teplárny na Chomutovsku topit až 30 . září, o rok předtím – znovu na přání zákazníků – 14. září. V roce 2007 začala topná sezóna podobně brzy jako letos, a to 6. září.

Hlavními zdroji tepla pro Chomutovsku jsou hnědouhelné elektrárny. Tušimice zahřívají Kadaň, Prunéřov pak Chomutov, Jirkov a Klášterec nad Ohří.