Stavba letního sportovní areálu vycucne z města o pár desítek milionů korun víc, než se čekalo.

Stát totiž seškrtal příspěvky na projekty postavené z dotací. Město tak může přijít o sedm procent státní podpory. Primátor Jan Mareš na tiskovce přesnou částku neřekl, ale půjde o desítky milionů. „Jde o investici asi za tři sta milionů korun, takže to desítky milionů korun budou,“ uvedl Mareš.


Celé IPRM ne, jen kus


Chomutov má v jednom ohledu štěstí. Může být rád, že stát chce seškrtat příspěvky na dotace až u novějších projektů. To se v případě Chomutova, z velkých projektů IPRM, týká jen sportovního areálu, tedy fotbalového hřiště a atletického stadionku. Kdyby mělo město doplácet sedm procent z celé dotace (cca 1,5 miliardy), mělo by mnohem větší problém.

I tak bude mít město se sháněním milionů korun navíc problém, stejně jako každá jiná obec musí šetřit.

Z jaké položky rozpočtu peníze vezme, ale primátor neupřesnil. Podle něj je to zatím předčasné. „Záleží na tom, co vyjednají hejtmané s vládou. A třeba se bude státu dařit a na daních se vybere více. Pak by nám stát mohl vrátit příspěvek na státní správu,“ říká Mareš.

Chomutovu by se tak vrátilo přes devět milionů korun, stát před rokem obcím seškrtal příspěvek na výkon státní správy zhruba o sedmnáct procent. Pokud ale ministerstvo financí nic nevrátí, Chomutov si vše bude muset zaplatit ze svého.


Sejdou se kvůli tomu zastupitelé


Letní stadion by kromě fotbalistů a atletů měl sloužit i bruslařům, v jeho rámci vyroste in–line dráha. Dostavěný by měl být zhruba za rok.
Kvůli letnímu stadionu se mimořádně sejde i zastupitelstvo města. To chce primátor svolat na pondělí 31. ledna od 14 hodin. Zastupitelé musí upravit usnesení ze září roku 2010.