Městská policie v Chomutově bude mít nového ředitele. Strážníkům bude šéfovat Chomutovák Tomáš Douda, někdejší celník s právním vzděláním.

Jeho schválení v zastupitelstvu proběhlo poměrně rychle. Není divu – na Doudovi coby nejlepším kandidátovi se shodli čtyři z pěti členů výběrové komise. Oceňovali na něm hlavně manažerské schopnosti a vystupování. Trochu paradoxně pro něj při včerejším jmenování nehlasovali jen zastupitelé hlavního koaličního hnutí PRO Chomutov. Většina se jich hlasování zdržela, dvě byli proti. Jen primátor Daniel Černý hlasoval pro doporučeného kandidáta.

Dvaačtyřicetiletý Chomutovák Tomáš Douda osmnáct let pracoval v ozbrojeném sboru celní správy, odhaloval a objasňoval celní úniky. Po absolvování právnické fakulty pak působil na právním referátu. Poté odešel do advokacie a přes tři roky pracuje jako právní koncipient u chomutovské advokátní kanceláře.

Konkurz považoval za výzvu, v podmínkách výběrového řízení se prý našel. Ale žádná prohlášení o velkých změnách včera dělat nechtěl. „Nemám moc rád velkoústá prohlášení, kterým pak nemohu dostát," řekl včera Chomutovskému deníku. „Ale základem je nastavit uvnitř městské policie systém tak, jak má být. A nikoli tak, jak fungoval podle auditu."

Rozhovor s novým ředitelem městské policie přineseme ve středečním vydání Chomutovského deníku a na webu.