Zapojit děti s fyzickým a mentálním znevýhodněním do běžné společnosti se rozhodli v mateřské škole v chomutovské Alešově ulici. Projekt s názvem Ať jsi stejný, nebo jiný, pojď si hrát, lepší svět pro všechny budovat primárně míří na nákup bezpečnostního povrchu hřiště, plány má ale školka širší.

O co jde?V každém regionu čtenáři volí ze tří veřejně prospěšných projektů ten, který získá nejvyšší příspěvek. Na realizaci projektu s největším počtem hlasů přispěje Globus částkou 130 000 Kč, 2. místo získá 80 000 Kč a 3. místo 50 000 Kč. Vybranému projektu můžete udělit jeden hlas denně na www.globus.cz až do 31. 5. Vytvářejte s námi Lepší svět! Děkujeme!

„Chtěli bychom hřiště i postupně zařídit a děti, které trpí autismem nebo ADHD, dostat do kolektivu zdravých spolužáků i veřejnosti a zároveň jim zajistit bezpečné místo pro hraní," říká Ivana Vlčková. Postupem času by školka chtěla přebudovat celou svou zahradu a umístit na ni další zábavné atrakce, jako jsou pískoviště nebo prolézačky.

Mateřská škola Alešova 2451 využívá neoficiálního názvu U Sluníčka, je součástí právního subjektu Mateřská škola Chomutov, příspěvková organizace.

MŠ je čtyřtřídní s péčí o děti zdravé, děti s vadami řeči v logopedické třídě a děti se speciálními vzdělávacími potřebami ve třídě s kombinací vad.