Zařízení patří Fondu ohrožených dětí. Slouží jako přechodný domov pro děti, jejichž rodiny se ocitly v krajní situaci.

Už v červnu loňského roku získali Chomutovští více než dva milióny korun, které se nashromáždily ve speciálních kasičkách.

Posloužily pro rekonstrukci dvou bytů, kancelářského zázemí a na částečnou opravu kanalizace Klokánku na Kamenné. Ten vznikl v bývalé budově mateřské školy. Další obnova si vyžádá ještě několik miliónů.

„Až se nastřádají další peníze, budeme pokračovat. Postavíme dalších pět bytů a velkou hernu, také příslušenství, sklady, kočárkárnu a sušárnu,“ jmenuje ředitelka Klokánku Karin Sobotková. Jak dodala, své si vyžádá také fasáda a střecha. „Pokud vše půjde stejným tempem, zahájíme rekonstrukci dalších dvou bytů a herny ještě letos,“ uvažuje Sobotková.

Chomutovský Klokánek má dvě působiště. Ve Školní ulici jsou k dispozici dětem a jejich tetám (vychovatelkám) dva byty, stejně jako na nové adrese. Vejde se do nich šestnáct ratolestí.

„Ve skutečnosti je u nás sedmnáct dětí. Na krizovém lůžku právě máme matku s novorozenětem,“ upřesňuje ředitelka. „Provozu to nijak nebrání, protože se o miminko stará moc pěkně,“ chválí.

Zařízení dává přednost dětem z Chomutovska, jsou tam ale také děti z Ústí nad Labem, Mostu a Litvínova.

Až bude rekonstrukce Klokánku dokončená, najde tam bezpečí 28 dětí.