Městské lázně zavřely nadobro své brány v pátek dopoledne. Od té doby je veřejnost bez plaveckého bazénu i dalších služeb. Od středy však již první návštěvníci testují nový vodní svět na Zadních Vinohradech. Jeho dveře by se měly dokořán otevřít během pár dní.

Zkolaboval systém na úpravu vody

„V městských lázních došlo k havárii technologické úpravny vody pro bazény. U jednoho ze dvou pískových filtrů se roztrhl plášť a následně vytekl celý obsah písku a bazénové vody do technologického podlaží strojovny," přiblížila důvod předčasného uzavření lázní mluvčí města Šárka Schönová. Bez těchto pískových filtrů nelze upravovat bazénovou vodu tak, aby splňovala hygienické požadavky. Výměna filtru by podle Schönové trvala týdny.

Kromě veřejnosti byli bez bazénu také plavci z oddílu TJ Slavie. Ti však najeli na svůj tréninkový plán v novém aquasvětě již začátkem týdne.

Do Aquasvěta se už podívalo také několik Chomutovanů. Ve středu tam totiž začaly kurzy plavání pro kojence.

Budova Městských lázní je uzavřena kompletně. Kromě bazénu ukončila k 30. září svůj provoz také sauna, kondiční lázně a všechna ostatní cvičení.

Baruška vyzkoušela jako první vody Aquasvěta

BARUŠKA MATEJÍČKOVÁ se svojí maminkou Věrou při první návštěvě Aquasvěta. Chomutov Včerejší dopoledne bylo pro několik maminek s dětmi velkou událostí. Jako první totiž mohly projít bránou nového Aquasvěta na Zadních Vinohradech. Ten je sice ještě z velké části zavřený, ale od včerejšího dne zde začaly kurzy Plavání pro kojence. Prvním „plaváčkem" se stala šestiměsíční Baruška Matejíčková, my jsme si povídali s její maminkou Věrou.

Jaké jsou vaše první zážitky?
Na plavání do nového aquaparku jsme s dcerou vyrazily ráno. Na recepci už nás všichni čekali. Všichni byli moc příjemní, ochotní a milí.

Zkuste čtenářům přiblížit prostředí nového aquaparku.
Když přijdete do šatny pro kojence, přivítá vás jako první rozlehlá místnost. Hned na kraji jsou háčky na bundy jak pro dospělé tak i pro menší děti a botník. Také je tu krásná kuchyň na přípravu svačinky a hrací koutek, který je ohraničen ohrádkou. Jsou tu i hračky a moc pohodlné lavice ze kterých vidíte buď na aquapark a nebo druhým okénkem do bazénku kojenců. Z této místnosti vedou dveře do dvou šaten. Dvě jsou proto, aby si maminky nepřekážely, když se střídají. V každé šatně je přebalovací pult pro dvě až tři děti a asi šest skříněk a košíčky na věci, které si berete sebou k bazénu. Pak se projde dál k WC a sprchám, u kterých jsou podložky na položení dětí, když se maminky sprchují. Pak už se vstupuje do samotného bazénku.

Jak vypadá samotný bazének pro nejmenší?
Ten je krásný, velký a hlavně je uzavřený.

Co se vám líbí na novém Aquasvětě a co bylo naopak lepší v lázních?
Všude je teploučko, vše je krásné a nové. Pro kojence je zde veliký bazén s protiskluzovým dnem, do kterého se pohodlně vejdou i čtyři maminky. Je navíc hlubší než v lázních, kde se větší děti odrážely ode dna. Navíc je oddělený od veřejnosti, miminka tak mají soukromí, nikdo jiný se tam nedostane a zároveň je neruší hluk z aquaparku. A jaké jsou nevýhody? V šatně je jen přebalovací pult, pro větší děti mi tam chybí místo kam je dát, než se maminka převlékne. V lázních byly uprostřed šatny lavice dané do čtverce, uprostřed podložky a lezoucí a chodící děti si tam hrály a maminky se mohly klidně převléknout. Mohla by tam být ruční sprcha šestiměsíční miminko se špatně myje pod klasickou tryskou přidělanou vysoko. Je to pro ně nepříjemný proud, který jim stříká i do obličeje.

Nahlédla jste i do zábavní části?
Ano, koukala jsem okénkem na aquapark. Vypadá krásně, už je vše hotové, všechny atrakce jely, asi je zkouší. Těším se až otevřou a zajdu tam se starším synem.