Na každém podlaží tu jsou převážně osobní věci nositelů jména Jirka či Jiřina. Každým rokem se počet vystavovaných originálních exponátů rozrůstá. Mezi ty nejnovější patří šátek čerstvé jubilantky Jiřiny Bohdalové, či taktovka od uznávaného českého dirigenta Jiřího Bělohlávka.

„Návštěvníci mohou každou sezonu vidět jiné rekvizity z divadla Semafor Jiřího Suchého," vysvětluje ředitel KVIZu Jirkov Bedřich Fryč. Co zaujme většinu návštěvníků je vězeňská cela aktuálně nejznámějšího odsouzeného vězně u nás. Uvnitř cely jsou umístěné originální pohlednice a dopisy psané jeho rukou. Nechybí ani vězeňský mundůr.

Nejvíc exponátů pochází od umělců a sportovců. Například zpěvák Jiří Korn věnoval muzeu golfovou hůl a Jiří Mádl svoje pantofle. „Jirka Mádl dostává každý rok pod stromeček nové pantofle a tak nebyl problém jedny získat," směje se Fryč. Nebylo to ale zas tak jednoduché. „On Jirka je hodně vytížený a i když nám pantofle slíbil, nemohli jsme se jich dočkat. Pak se do toho vložila jeho maminka a byly tu za chvilku," vylíčil Fryč. V případě tenisové rakety se dokonce podařilo s jedním exponátem spojit Jirky dva. „Tuhle dřevěnou tenisovou raketu nám věnoval Jiří Štědroň. Dal mu jí tenista Jiří Hřebec," uvedl Fryč.

Každý exponát má certifikát, kterým dárce potvrzuje, že věc kterou věnoval byla jeho. Jedním z posledních dárků je dres od běžce, specialisty na 400 metrů, Jiřího Mužíka. „Mužík by měl do Jirkova přijet osobně. Domlouváme jeho účast na charitativní akci Cesta proti bolesti," prozradil Fryč. V každém patře jirkovské věže zaujme něco jiného. Třeba dar Jiřího Grygara, kterým je originální fotka z pořadu Okna vesmíru dokořán od Káji Saudka, či poslední přírůstek, taktovka od mezinárodně uznávaného českého dirigenta Jiřího Bělohlávka. Exponáty muzeu věnovalo už 57 Jirků. Ty jsou v jednotlivých podlažích umístěny tématicky. Na jednom místě herci, na dalším místě zpěváci, spisovatelé, básníci a tak dál.

Hodně cennou trofej muzeu věnoval herec Jiří Langmajer, a to Cenu Thálie, kterou získal za své divadelní herecké výkony.

Nejvyšší podlaží ve věži je věnováno návštěvníkům z řad Jirků a Jiřin, kteří zde mohou nechat svůj podpis a fotografii. Muzeum je otevřené mimo pondělí každý den od 10:00 do 16:00 hod.