„Jde o neformální koncert sborů, které působí pod Krušnými horami," řekla k tomu členka Hlaholu a jedna z organizátorů Jana Šílová. „Každý sbor představí krátkou ukázku aktuálního repertoáru, poslechne si, jak na tom jsou ostatní a získá zpětnou vazbu, která je velmi důležitá," dodala Jana Šílová.


Setkání sborů proběhne v atriu SKKS (v případě deště v kostele sv. Ignáce) v sobotu 27. května od 14:00 hodin, vstup je volný. Sejde se na něm devět sborů různých žánrů, ale i různých věkových kategorií.


„Jsme moc rádi, že pozvání přijal dětský sbor Světlušky z jirkovské ZUŠ a lidé si budou moci poslechnout ty úplně nejmladší zpěváky," podělila se o radost Jana Šílová z Hlaholu. „Žánrově budeme také pestří – kromě dětského sboru se představí i sbory ženské, smíšené a komorní, populárnější stránku sborového zpěvu ukáže sbor Gospel Gaia, který, pokud vím, ve svém žánru v oblasti jediný."


Setkání sborů je první akcí, kterou letos Hlahol ke svému výročí pořádá. Další bude výstava v Oblastním muzeu Chomutov, která zmapuje 70 let historie sboru i úspěšnou současnost. V říjnu pak proběhne slavnostní koncert v Městském divadle Chomutov.

Autor: Martin Šíl