Vánoční lyžování poznamenala obleva. V provozu jsou sice všechna střediska, někde se ale jezdí omezeně.

„Lidí není moc, sněhu kvůli teplému počasí ubývá, problémy jsou hlavně na dojezdech.Ve Sportareálu Klíny jsme kvůli tomu v pondělí odstavili Slalomák,” řekl Josef Dlouhý z tamního střediska. Vzhledem k oblevě se ve středisku lyžuje za ceny vedlejší sezony.

Podmínky k lyžování jsou zatím stále dobré na svazích leží v průměru kolem třiceti centimetrů sněhu. Je ale mokrý, počasí je nepříjemné a deštivé. Přesto byla už v pondělí návštěvnost ve střediscích lepší než v neděli.

„Lidi už nebaví ležet u televize, koukat na pohádky a jíst, chtějí se trochu rozhýbat,” poznamenal Dlouhý. Ve středisku jsou podle něj dobré podmínky nejen pro vyznavače sjezdovek, upraveno je i 25 kilometrů běžeckých tratí.

Ve Skiareálu Klínovec jsou provozovatelé s návštěvností navzdory teplotám kolem nuly a výš spokojení. „Přírodního i technického sněhu je dost. Sice je těžší, sjezdovky ale nejsou vydřené,” informoval mluvčí Adam Svačina. Návštěvnost je podle jeho slov dobrá. Upravené jsou jak sjezdovky, tak běžecké tratě.

Ve středisku Telnice jen patnáct minut od Ústí nad Labem byla v pondělí návštěvnost vyšší než v neděli. „Počasí se ale zhoršuje, sněhu ubývá,” poznamenal za provozovatele tamního areálu Jindřich Holinger. Lyžovalo se i v Českém Jiřetíně, kde se první vlek rozjel v neděli, podmínky ale nedovolovaly dát do provozu další. „Lidí nebylo moc, počasí nám příliš nepřeje, i teď tady prší,” poznamenal v pondělí pracovník střediska.

S použitím ČTK