Křižovatku silnic I/ 13 a nové rychlostní komunikace, která vede směrem na Horu Sv. Šebestiána a dále do Německa, lze po pondělní tragické dopravní nehodě nazývat jako „smrtelnou“.


Křižovatka je špatně řešená a řidič, který přijíždí z Hory Svatého Šebestiána a odbočuje směrem na Chomutov, si musí ohlídat jízdní pruhy, jak zleva, tak zprava na druhé straně.


„Je to opravdu hodně nebezpečný úsek,“ potvrzuje mluvčí chomutovské policie Marie Pivková.


Křižovatka je zatím takhle řešená, protože není ještě hotová. „Je postavená jen z půlky. Pak přibude zrcadlově další půlka, tu dostavíme až dostaneme dotaci z Evropské unie a stavební povolení,“ upřesňuje Renné Komínek z Ředitelství silnic a dálnic v Chomutově.


To znamená, že se řidiči ze směru z Německa, vyhnou přejezdu přes čtyři pruhy a napojí se rovnou na silnici vedoucí do Chomutova. Podle Komínka to bude ale trvat dva až tři roky.


Aby k dopravním nehodám v tomto nepřehledném úseku nedocházelo a řidiči, kteří přijíždí směrem od „Šebíku“ měli více času na odbočení, je v místě omezená rychlost. Lidé by tam měli jet padesátkou. To ovšem málokdo dodrží. A potvrdili jsme si to i my. Stáli jsme jsme několik minut kousek od křižovatky. Padesát měli na tachoměru sotva tři řidiči z deseti. A ti, kteří přijížděli směrem z Německa do Chomutova, čekali i několik minut.


O nebezpečném úseku diskutovali i čtenáři našeho webu.

„Jezdím tudy každý den a tak vím o čem píšu. Že v tom místě je padesátka, je jasné a kdo ji dodržuje, skoro nikdo. Svádět vše na špatně řešenou křižovatku se mi moc nechce,“ popisuje čtenář, který se podepsal jako Honza.


Další názor má čtenář pod jménem Tom. „Já osobně jsem v tomto místě, tedy směrem na KV viděl několikrát měření rychlosti. Ale to řidiče od rychlé a riskantní jízdy neodradí. Nezbývá vám, než se před odbočením od Šebíku na Chomutov, ale i od Prahy na Chomutov pomodlit.“