A to přesto, že dvě strany tu získaly daleko větší důvěru - ČSSD současné starostky Kališové i Nezávislí kandidáti, kteří těsně vyhráli říjnové volby, mají totiž každá tři zastupitele.

Jenže proti sobě soupeří tak silně, že pokud by Leden podpořil jednu nebo druhou stranu, mohla by ta neúspěšná opět odstoupit a volby by se opakovaly znovu. A tak se nepřikloní nikam a zůstane ve středu. Jako starosta. „Je to pro obec i okolní osady jediné rozumné řešení," říká sám Petr Leden. „Sociální demokraté a nezávislí se nikdy nedomluví a už je potřeba, aby se začalo něco dít. "

Dohoda prý zní tak, že ho na pozici starosty podpoří obě strany. Hynek Bošina (Nezávislí kandidáti) to Chomutovskému deníku potvrdil. „Vypadá to tak, takhle jsme domluveni," přikývl. Soňa Kališová (ČSSD), současná starostka, to ovšem komentovat nechtěla. „Netuším a nechci předjímat, co udělá protistrana. Nechci to v tuto chvíli potvrzovat," řekla na adresu údajné dohody. „Jasno bude až po jednání ustavujícího zastupitelstva, které je svolané na 10. dubna."

V Křimově se volby opakovaly, protože po těch říjnových všichni kandidáti ČSSD odstoupili. Obec tak neměla ani pět zastupitelů, což je podle zákona minimum.

Lidé volili znovu také v Rokli. Tam opět zvítězila ČSSD a má většinu čtyř zastupitelů. Další tři strany získaly po jednom hlasu.