Krby na biolíh jsou moderním trendem. Lidé z paneláků si je pořizují, aby si v obývacím pokoji aspoň trochu navodili atmosféru útulného rodinného domku. Jenže kromě toho můžou být tyto krby hodně nebezpečné, jak se ukázalo.

Právě od krbu na biolíh, nebo také bioetanol, úterní požár vznikl. Žena ho prý měla v bytě už delší dobu, byl zabudovaný v jedné ze zdí. Jenže tentokrát při zapalování oheň přeskočil na koberec a rychle na pohovku. Než doběhla pro svého souseda, byl už byt v plamenech.

„Bylo jen otázkou času, kdy jí to podpálí byt. Umělý krb v paneláku? Asi moc nepřemýšlela," kritizuje ženu na našem webu čtenář s nickem Tomáš. Jenže není jediná, „krby" se prodávají dokonce ve stolní variantě za pár stovek, zabudované ve zdi vyjdou na několik tisíc. „V poslední době je to boom. Kupuje se to do bytů, kde není možná klasický krb na tuhá paliva. Do krbu se nalije líh, který vydrží hořet až 6 hodin," potvrzuje další čtenář, Roman.

A v diskuzi zazněla ještě jedna důležitá otázka jestli požár vznikl kvůli špatné manipulaci s krbem nebo technické závadě. V tom ale ještě vyšetřovatelé jasno nemají. „Máme potvrzeno, že příčinou byl krb. Ale jak přesně požár vznikl, to ještě šetříme a bude to nějakou dobu trvat," uvedl Petr Klíma, ředitel Územního odboru Hasičského záchranného sboru v Chomutově.

V republice to není první případ. V půlce září skončil v nemocnici s popáleninami dvanáctiletý chlapec z Turnova. Plnil nástěnný krb biolihem, když vyšlehly plameny a popálily ho. Na hasičské konferenci chtějí odborníci tomuto tématu dokonce věnovat zvláštní seminář.

ROZHOVOR S ŘEDITELEM HASIČŮ PETREM KLÍMOU

Otevřený oheň v bytě je vždycky riziko

Hasiči si mohou založit novou kolonku v seznamu příčin požáru. Krb na biolíh v paneláku. „Tyto krby obecně jsou vždycky potenciální riziko. Ostatně jako každý otevřený oheň v obytném prostoru," říká v našem rozhovoru Petr Klíma, šéf chomutovských hasičů.

Co přesně vlastně zapříčinilo požár v experimentu na Březenecké?
Máme potvrzené, že oheň vznikl od krbu na bioetanol. Ale jak přesně k tomu došlo, jestli to bylo špatnou manipulací nebo tam byl třeba technický problém, to je zatím v šetření. A to bude trvat delší dobu.

Jaké tyto krby představují riziko?
Je to zdroj otevřeného ohně v bytě, a to je vždycky riziko. Základní problém je, když lidé nedodržují pokyny od výrobce. Asi nejrizikovější je, když do něj dolívají líh, přestože krb ještě nevychladl nebo dokonce když ještě hoří. Samotné zplodiny při běžném hoření jsou bezpečné.

Jsou nějaká základní pravidla, jaká musí člověk dodržovat, když už si krb domů pořídí?
Pro všechna topidla v bytě platí, že by v místnosti neměly být hořlavé látky. Jinak krbů na bioetanol existuje hodně, takže důležité je dodržovat pokyny od výrobce.

Zaznamenali jste podobných požárů od krbů na biolíh více?
Krby na bioetanol jsou relativně novinka, ale v rámci republiky už takové případy byly. Na odborné hasičské konferenci v Brně, která proběhne tento týden, je dokonce jedna z přednášek věnovaná přímo této problematic