Chomutovský region má po roce opět svoji zástupkyni v boji o titul nejkrásnější dívka České republiky. Jednou z deseti finalistek letošního ročníku České Miss je třiadvacetiletá kráska z Jirkova, Anna Avakjanová. Sama je nyní na soustředění na Filipínách, tak jsme zatím vyzpovídali alespoň její maminku.

Překvapení? Ani ne

„Z Aniččiny účasti v České Miss jsem ani moc překvapená nebyla. Je to už asi její čtvrtá soutěž podobného charakteru a navíc, když se v Praze do prvního castingového kola přihlásila, tak mi o tom říkala. Máme spolu hodně kamarádský vztah," říká maminka Viera Avakjanová. 

Anna není žádné béčko

Mladá kráska skutečně není v soutěžích krásy žádným nováčkem. Ve své sbírce má například třetí místo z klání o nejhezčí dívku severních Čech, z internetové soutěže ji zase patří titul I Miss Press, účast si připsala také na Miss Face. Po všech těchto zkušenostech není tedy až takový div, že se rozhodla vyzkoušet i mety nejvyšší.

„Kdyby jí to vyšlo, bylo by to nádherné. I když by se jí potom asi trochu zkomplikovalo studium. To by se ale určitě nějak vyřešilo," usmívá se maminka.

Menší studijní problémy přináší účast v soutěži již nyní. Anna studuje třetím rokem na vysoké škole a právě teď je uprostřed zkouškového období. V současné době ale v rámci soustředění tráví i s ostatními dívkami čas v tropickém ráji na Filipínách. „Učení si vzala s sebou. Jestli ale má čas se tam do toho vůbec podívat, tak to netuším," směje se Viera.