I přes vítězství v okrese i republice neměl Jaroslav Krákora (ČSSD) z výsledků příliš radost. „V okrese je to slušné, ale co se týče republiky, je to zklamání. Čekali jsme, že těch třicet, dvaatřicet procent mít budeme,“ povzdychl si (ČSSD získala v ČR 22 procent hlasů).

Mrzí ho hlavně velký úbytek voličů. „U nás je to skoro půl milionu, u ODS ještě víc. Je to signál k sebereflexi uvnitř velkých stran,“ dodal.

Ani Zdeněk Maršíček (KSČM) z volebních výsledků příliš nadšený nebyl. „Pravice se bude minimálně podílet na sestavení vlády, bude to mít negativní dopad na lidi v republice,“ nezapřel svou politickou příslušnost.

To chomutovská primátorka Ivana Řápková (ODS) je naopak spokojená hodně. „Lidé dali jasně najevo, že nechtějí Paroubkovy populistické sliby, ale odpovědnou sněmovnu, která nezadluží budoucí generace," nechala se slyšet s tím, že zároveň voličům svým i celé ODS poděkovala. Podle ní je výsledek občanských demokratů v těchto volbách je dobrý i s ohledem na velkou konkurenci v nově vzniklých pravicových stranách. A aniž by jeho vyjádření četla, kontrolovala Maršíčkovi: "Pravice zvítězila a to je pro naši zemi dobře!"

Překvapivou novou poslankyni Patricii Kotalíkovou (TOP09) se nám včera nepodařilo kontaktovat.