Konečně, chtělo by se dodat. „O opravu této komunikace žádáme kraj už čtyři roky," sdělil Chomutovskému deníku starosta Jirkova Radek Štejnar.

Řidiči by se tu tak měli dočkat nového povrchu nejpozději do konce roku. V současné době probíhají výběrová řízení. „Předpokládáme, že by se oprava Palackého ulice mohla uskutečnit koncem první poloviny letošního roku," uvedla krajská mluvčí Lucie Dosedělová.

Kraj má na tuto opravu vyčleněné čtyři miliony korun z celkových 450. „To není mnoho, ještě neznáme přesný rozsah rekonstrukce, ale zřejmě se provede pouze výměna povrchu," uvažuje Lenka Fafflová z útvaru investic města. Opravovat se bude úsek od křižovatky s Dvořákovou ulicí směrem nahoru až po křižovatku s ulicí Pod Břízami v Novém Březenci.

Od státu dostal kraj na opravy 330 milionů korun. Dalších 120 milionů korun přidává samospráva z vlastního rozpočtu. V rámci okresu kraj provede opravy několika dalších silnic. Jednou z nich je silnice přes Kyjickou hráz na kterou je vyčleněno šest milionů korun.

Dostane se i na některé silnice v horách jako je úsek České Hamry Vejprty či Přísečnice Kryštofovy Hamry. Informace o opravách dalších komunikací v okrese uvádíme v infoboxu .

Stav některých komunikací nižší třídy v kraji si již žádal urychlenou opravu. Kraj dokonce s ohledem na katastrofální stav některých silnic minulý rok zvažoval, že si na rekonstrukce vezme úvěr. „V souvislosti s dotací odkládáme zatím řešení půjčky. Pokud budeme dostávat peníze od státu každý rok, mohli by být už všechny silnice II. a III. třídy do pěti let v dobrém stavu," uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Podle odhadů, které už dříve udělali správci krajských silnic, by kompletní opravy silnic vyšly na osm miliard korun. Letos kraj peníze použije na obchvat v Rumburku na Děčínsku, průtah Horou Svaté Kateřiny na Mostecku, opravy úseku Očihov Kryry na Lounsku, průtah Krupkou na Teplicku nebo práce v Žižkově ulici v Ústí nad Labem.

Opraví se několik desítek kilometrů v každém ze sedmi okresů kraje.

Vedle kompletních rekonstrukcí budou silničáři dál pracovat na místních opravách. Na ty půjde dalších deset milionů korun. Z Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad navíc letos kraj získal 260 milionů korun, které využije na opravy ve Šluknovském výběžku. Podmínkou dotace je dokončení staveb do podzimu. Všechny opravy budou provedeny v letošním roce, protože peníze od státu musí kraj vyčerpat do konce roku.

Silnice, jež letos kraj v okrese opravíSilnice přes Kyjickou hráz - oprava povrchu, rozpočet 6 mil. korun
Silnice Poláky - Chbany - oprava povrchu, rozpočet, 6 mil. korun
Silnice Vilémov - Vinaře - oprava povrchu, rozpočet, 6 mi. korun
Silnice Březenec - Šerchov - oprava povrchu, rozpočet 6 mi. korun
Silnice Radonice průtah - oprava povrchu, rozpočet, 10 mi. korun
Sinice Celná - Vysoká Jedle - oprava povrchu, rozpočet 6 mil. korun
Silnice České Hamry - Vejprty - oprava povrchu, 5 mil. korun
Silnice Jirkov ul. Palackého - oprava povrchu, 4 mil. korun
Silnice Perštejn - Okounov - oprava povrchu, 6 mil. korun
Silnice Přísečnice - Kryštofovy Hamry - oprava povrchu, 5