Stovky kilometrů na kole krásnou přírodou. To vše slibuje cyklostezka Ohře, kterou chce budovat Ústecký kraj.

Jen na v kraji by se dalo podél řeky dalo jet 136 kilometrů, navíc Karlovarský kraj chce cyklostezku protáhnout až k Chebu.

Kdo si chce představit, jak taková trasa může vypadat, ať se sveze na kole z Kadaně do Klášterce. Tam už cyklisté vesele jezdí a úsek bude součástí celé stezky.

Kdy bude cyklostezka stát, zatím není jasné. Projektová dokumentace má být dokončena příští rok. Podle mluvčí kraje Magdaleny Hanáčkové by měly být hlavní části stezky dokončeny v roce 2013. „Nejdůležitější vliv na dokončení přípravy mají v současnosti vlastníci jednotlivých pozemků a obce, které postupně schvalují dohody s vlastníky,“ uvádí Hanáčková.

A výkupem pozemků mohou být problémy. „Na druhou stranu je nutné upozornit i na menší skupinku vlastníků, kteří s cyklostezkou nesouhlasí,“ říká mluvčí s tím, že to by mohlo mít zásadní vliv na termín dokončení stezky.

Cyklisté budou jezdit po různých površích – od štěrkopísku, který například mezi Kadaní a Kláštercem, až po asfalt, na který budou moci vyrazit i bruslaři.

TRASA povede přes Chomutovsko, celá stezka od Litoměřic do Chebu