Jak vnímáte výsledek?

Dají se na to říci jen tři věci: Za prvé poděkovat lidem, kteří mi dali hlas. Hodně si toho vážím. Za druhé poblahopřát staronovému senátorovi k vítězství. Snad voliči během následujících let posoudí, zda udělali správně a vybrali si senátora, který pro ně udělá víc než v minulém volební období. A za třetí: Je to výsledek svobodných a demokratických voleb a jako takový ho naprosto respektuji.

Co myslíte, že rozhodlo?

Myslím, že výsledek naprosto souzní s výsledky voleb do krajského zastupitelstva. Trochu v tom cítím protestní nótu proti dosavadní politické reprezentaci kraje (vládla ČSSD a ODS - pozn.red.)  Lidé nevolili jen někoho, ale také proti někomu. Ale jak už jsem řekl, je to výsledek demokratických voleb. A já ho s pokorou přijímám. Je ale také na místě se zamyslet, proč ze třinácti komunistů, kteří postoupili do druhého kola senátních voleb, vyhrál jediný právě na Chomutovsku.

Byl jste jedním z těch, proti kterým se ještě před volbami vedla i negativní kampaň. Pocítil jste to nějak po skončení?

Výsledek určitě udělal těmhle různých posměváčkům, škarohlídům a škůdcům radost. Dokonce jsem v neděli ráno našel za autem stěrače nastrkané volební lístky s mým jménem a vzkazem "Dopadl jsi, jak sis zasloužil." 

Pro Vás to ale neznamená konec s politilkou…

To určitě ne. Moje heslo je "co mě nezabije, to mě posílí". Dál jsem chomutovským radním a budu se věnovat práci pro město. Na politiku jsem nezanevřel. Vnímám to tak, že voliči jsou naši zaměstnavatelé. A ti teď prostě řekli, že se jim nelíbí, jak jsme pracovali, vyhodili nás a dali nám čas na rozmyšlenou, co jsme asi udělali špatně. A za čtyři roky budeme mít znovu šanci se o jejich hlasy ucházet.