Chladné počasí účastníky Rodinného zápolení neodradilo. Malovat přišly dokonce i dvě děti s rukou v sádře. Aby mohly ozdobit parkoviště za zimním stadionem, musely však vzít křídu do levé ruky.

Anketa mezi dětmi: Co jste malovali a proč?

Dominik Černohlávek, 9 let
Akorát tady píšu Piráti Chomutov. Už jsem namaloval jejich logo a napsal jejich heslo „Kdo bojuje může prohrát, kdo nebojuje už prohrál". Jsem totiž fanoušek Pirátů Chomutov a chodím na jejich extraligové zápasy. Vždycky, když maluju na chodník, tak kreslím logo Pirátů.

Adélka a Barborka Kmoníčkovi, 10 a 10 let
Se ségrou jsme nakreslily dům, ve kterém bychom chtěly bydlet. Vedle domu je zahrádka a na ní psí bouda a pejsek. Taky tu máme strom. Pak jsme ještě nakreslily UFO rodinu i s raketou, protože právě poletí na nějakou jinou planetu. Prostě nás to zrovna napadlo.

Štěpán Weishäupl, 8 let
Namaloval jsem dům a vedle něj hned zaparkované auto. Kolem baráku pak trochu přírody, jak by podle mě měla vypadat. Nakreslil jsem vše co mě napadlo. Kytičky a strom a nad nimi sluníčko i mraky, aby měly dost světla a tepla a taky vody.

Terezka a Michal Roubínkovi, 4 a 6 let
Já jsem namalovala kouzelný oříšek, jako měla Popelka. Vybrala jsem si na něj červenou barvu, protože tu mám nejradši. Bratránek tady vedle namaloval Krakonoše. Přes zimu jsem na tu pohádku koukal a moc se mi líbila.