Ekologické odpoledne. I takto by se dal pojmenovat další díl Rodinného zápolení, který proběhl uplynulou sobotu.

Koza Róza a její mladší bráška Rozmarýnek si tentokrát dali své dostaveníčko s dětmi v chomutovském zooparku. O obyčejnou procházku ale nešlo. Jako obvykle si oba plyšoví kamarádi připravili řadu úkolů. Jejich správné splnění odměňovali další, v pořadí již čtvrtou, soutěžní známkou.

Téma pro další pokračování zápolení zvolili organizátoři aktuální. Hodina Země. A nutno podotknout, že vzhledem k místu konání celé akce, byla jejich volba více než symbolická. „Zoopark je pro ekologickou tématiku naprosto ideálním místem," vysvětluje hlavní organizátorka Marie Heřmanová.

A jaké úkoly na děti čekaly? Svoji znalost prokazovaly například při třídění odpadu, poznávaly listnaté stromy, čistily takzvanou černou skládku. Při plnění úloh se dovídaly také spoustu zajímavostí. Nyní již tuší, který dopravní prostředek je k přírodě nejšetrnější a který ji naopak nejvíce ničí nebo třeba kolik vody a na co spotřebuje v dnešní době jeden člověk.

„Myslím, že se nám den vydařil. Rodiče i děti si ho chválili, a to i přesto, že nám bohužel počasí moc nepřálo," je spokojená Heřmanová.