Jakoby duch Vánoc chtěl odměnit všechny, kteří si včera přišli s Chomutovským deníkem zazpívat koledy. Když dětský sbor společně s příchozími zpíval čtvrtou koledu Pásli ovce Valaši, z nebe na krátko začal padat sníh…

„Bylo to kouzelné, až mě to trochu dojalo," svěřila se Vlasta Fišrová, jedna z těch, která si přišla do atria SKKS koledy zazpívat. I přes lezavou zimu dorazili do centra Chomutova jednotlivci, páry i celé rodiny.

Na příchozí čekalo v atriu malé občerstvení – cukroví, chlebíčky a čaj. Všechny děti si pak svým zpěvem vysloužily čokoládové adventní kalendáře a figurky Mikulášů.

Přítomné zpěvem rozehřál Zámecký Sextet, samotné koledy pak předzpívávaly děti ze sboru Happy Smile. A přes počáteční ostych se postupně přidávali o příchozí a refrén písně „Půjdem spolu do Betléma" už se atriem nesl sborem desítek mužských barytonů, ženských altů i dětských sopránů.

Ať už lidé přišli jen tak chvíli pobýt v příjemně adventní atmosféře nebo se chtěli účastnit akce, která spojila Čechy po celém světě, všichni si společné zpívání užili. Ta trocha sněhových vloček, které vítr nad Chomutovem roznášel během „Vánoce, Vánoce, přicházejí" byl takový malý dárek navíc…

Česko zpívalo koledy i v Chomutově.

Česko zpívá koledy s regionálním Deníkem

Česko zpívá koledy.√  Byl to 4. ročník akce Česko zpívá koledy s regionálním Deníkem.
√  V Chomutově se zpívalo potřetí, nejprve to bylo v OC Chomutovka, pak na náměstí 1. máje ve vánočním stanu, letos pak v atriu SKKS.
√  Zpívali se koledy: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do betléma, Den přeslavný jest k nám přišel, Pásli ovce valaši + Vánoce,Vánoce přicházejí.
√  Zpívalo se na 570 místech celého světa. V prvním ročníku 2011 bylo míst čtrnáct, o rok později jich už bylo osmaosmdesát, loni se pak počet rozrostl na 386.
√  V zahraničí zpívali krajané a spolky v: Madrid, Mnichov, Atény, Bayerische Eisenstein, Milano, Telegata – Norsko, Istanbul, Utrecht, Řím a Dohá – Katar.
Logo.√  Pořadatelem je regionální Deník s podporou Českého rozhlasu.
√  V Chomutově byly partnery akce také hypermarket Globus, cukrárna Petra a Lahůdky Osada.
√  Příští rok budeme zpívat 9. prosince 2015 v 18 hodin.