Léto klepe na dveře, čas prázdnin, dovolených, odpočinku a relaxace se kvapem blíží. Aquaparky, koupaliště a bazény zažívají poslední úpravy, provozovatelé areálů finišují ve svých přípravách. Nejvíce změn oproti létům minulým nachystali pro vodomilce na koupališti v Kadani.

Kadaňští přes zimu opravdu nezaháleli. Renovovali, inovovali, přistavovali a zvelebovali. Na jednu z nejvýraznějších změn se mohou těšit nejmenší návštěvníci. Pro ně je v prostorách areálu připravené zbrusu nové dětské hřiště. „Nový herní plácek byl opravdu potřeba. Ten stávající už byl takový nijaký," říká jednatel nově provozující společnosti Dušan Kučera.

Bezpečnost na „štíru"

Krom pěkného a moderního hřiště mají děti zrekonstruovaný také svůj bazén. Staré a vypadávající kachlíky nahradila speciální bazénová folie. „U dětského bazénu byl jeho stav doslova alarmující. Kachlíky běžně opadávaly, byly tady ostré hrany, z hlediska bezpečnosti a hygieny byla situace dosti žalostná," vysvětluje důvody pro změny Kučera.

Nový provozovatel ovšem nemyslí jen na děti a s vervou se vrhl do úprav bazénového okolí. „Opravili jsme ploty a vstupy na koupaliště a samozřejmě jsme nezapomněli ani na zatravněné plochy a další okolní zeleň. Museli jsme provést určité úpravy a prořezy."

Další novinkou budou nainstalované skříňky, které doposud na koupališti chyběly. Nyní již nebude potřeba neustále po očku sledovat svoji deku či ručník a hlídat, zda někdo cizí nedostal zálusk na vaše penízky, foťák, či telefon. „Možná to někomu bude připadat jako věc nedůležitá. Myslím ale, že mít něco takového, jako jsou skříňky na odložení věcí, je potřeba. Lidé pak mohou být v daleko větším klidu," přemýšlí jednatel.

Ve dne hlídají plavčíci, v noci bdí kamera

I když se může zdát, že Kadaňané už toho udělali dost, výčet zdaleka není u konce. Za zmínku stojí například nová kamera, která bude hlídat koupaliště během nocí nebo opravená plavčíkárna, která zase přispívá k vylepšení místního zázemí.

Co ještě dodat? Snad již jen cenu vstupného a den otevření. „Cena je to jediné, co jsme neměnili. Zůstává stále na čtyřiceti korunách, děti do šesti let a ZTP mají vstup zdarma. A kdy otevřeme? Když počasí dovolí, začneme 1. června," slibuje Kučera.

„Kamenčák" už jede, další otevírají za pár týdnů

Kadaňské koupaliště není samozřejmě jediným, kde se chystají na nadcházející měsíce. Míst, kam mohou lidé v parných dnech vyrazit za vodou, je v našem regionu opravdu mnoho. Deník pro vás zjišťoval, jak se připravují největší z nich.

Jedním z asi nejnavštěvovanějších areálů je chomutovské přírodní Kamencové jezero. Tady již, zatím jako jediní, letní sezonu zahájili. „Na léto jsme výborně připraveni. Nyní už jen dolaďujeme detaily a chystáme spuštění lyžařského vleku na Bandě," usmívá se provozovatel Zdeněk Fojtík. Podle jeho slov se na Kamenčáku moc neinovovalo a neměnily se ani ceny vstupu. „Nové atrakce jsme zatím nepřidávali. Vstupné jsme nechali na loňské výši, 60 korun zaplatí dospělí, pro děti platí cena poloviční."

Dalším hojně navštěvovaným areálem je Aquapark v Klášterci nad Ohří. I odtud hlásí plnou připravenost a své brány se chystají otevřít 5. června. Dobrou zprávou je, že ani klášterečtí své ceny nezvedali. V aquaparku si budete moci zařádit za celodenních 60 korun.

Stále větší oblibu v posledních letech získává Sportovní areál ve Strupčicích. Strupčičtí chystají slavnostní zahájení sezony na 25. května, o den později již budou všechna sportoviště včetně bazénu v plném provozu. Cena za koupání bude lidová. Dospělí za 40, děti pak za 20 korun.