„Točili tu během jediného dne na konci října, kostel si ale filmaři připravovali měsíc,“ nastínil starosta Výsluní Ladislav Kareš. „Vitrážová okna zastínili, aby dovnitř nepadalo tolik světla, dali na ně mříže a před oltář umístili zhruba třináct metrů vysokou stěnu. Prostor vypadal exoticky, jako by to bylo v Indii, šlo ale o více stylů,“ prozradil starosta.
Místní se štábem a herci prakticky nepřišli do styku, protože ti rozbili tábor za obcí. „Měli tam snad padesát karavanů a vlastní catering, u nás nejedli. Jen tu spali pomocníci filmařů,“ popsala majitelka místního penzionu U Zlatého jelena Zuzana Netoličková. „Když jsme se jich vyptávali, nic nám neřekli. Ani jsme neviděli herce, protože mezi táborem a kostelem přejížděli v autech. Prý to jsou ale samí mladí, které znají spíše naše děti. Žádný Brad Pitt,“ zalitovala.

Ačkoli měli místní obyvatelé přísný zákaz vstupu do kostela a kulisy nezahlédli, na natáčení jim údajně zůstane jedna památka. „Filmaři nám tu nechají dveře do kostela, které vyrobili pro seriál,“ prozradil starosta. „Teď si je odvezli na další natáčení, později je ale přivezou zpět,“ dodal.
Zájem filmařů podle jeho slov letos horskému městečku vynese zhruba půl milionu korun. Získá je nejen díky americké produkci, kostel posloužil také týmu režiséra Viktora Tauše, který ho využil jako scénu pro seriál Zrádci. „Peníze určitě dobře využijeme, vrátíme je zpět do kostela,“ ujistil starosta Kareš. „Kdybychom měli deset milionů, bylo by to tak akorát, abychom ho dali kompletně do pořádku,“ doplnil.
Chrám prochází obnovou
Monumentální pseudorománský chrám, označovaný pro svou velikost jako katedrála Krušných hor, totiž prochází dlouhodobou obnovou. V roce 1981 vyhořel a byl prakticky na odpis. Jen díky nadšeným horalům se pracuje na jeho postupné rekonstrukce.
K té přispívají právě i filmaři z Česka i ciziny, kteří si kostel pronajímají. Točil se tam například český film Rok ďábla, Zapomenuté světlo nebo koprodukční velkofilm Jindřich IV. a scény pro historický seriál Borgiové.

Knižní fantasy sérii Kolo času tvoří čtrnáct románů. Autorem je Robert Jordan, který ale zemřel dříve, než stačil cyklus dokončit. Posledních tří knih se tak chopil Brandon Sanderson. Sága se řadí k nejúspěšnějším fantasy dílům od vydání Tolkienova Pána prstenů. Obsahuje například motiv cyklické povahy času, který nalézáme například v buddhismu či hinduismu.
Za seriálem stojí společnost Amazon. Scény pro něj filmaři nacházejí v Českém Švýcarsku i v Praze.
