Předchozí
1 z 5
Další

Monika SatoranskáZdroj: BK Levharti Chomutov

Letošní pandemie koronaviru ji značně zasáhla, neboť během chvíle přišla o basketbal, ale i školu, kde pracuje jako učitelka. Teď už vyhlíží novou Levhartí sezónu, u které věří, že začne i s diváky, neboť jedno z největších chomutovských překvapení pro ni byla loňská návštěvnost na zápasech nejvyšší ŽBL.

Monika SatoranskáZdroj: BK Levharti Chomutov

Satoranská, jinak sestřenice nejlepšího českého basketbalisty Tomáše Satoranského, nedočkavě vyhlíží novou sezonu. Ta poslední přerušená byl pro ní šok.

Monika SatoranskáZdroj: BK Levharti Chomutov

„Pro mne ještě větší vzhledem k tomu, že dělám ve školství a to vlastně byla jedna z prvních věcí, co se zastavila. Chvilku to vypadalo tak, že sport přežije, sice bez diváků, ale přežije. Nakonec nedopadlo ani tohle a já byla ze dne na den bez dvou podstatných činností v mém aktuálním životě. Byl to to nezvyk celkově. Byla jsem zvyklá na nějaký režim a najednou nebylo nic. Proto doufám, že se to teď už konečně zase rozběhne,“ doufá Monika Satoranská, která byla, jak už bylo zmíněno, vyhlášena nejlepší basketbalistkou 3x3.

Monika SatoranskáZdroj: BK Levharti Chomutov

Co na ocenění říká? „Hlavně chci říct, že je to překvapení, ale myslím že můj největší úspěch je zatím asi postup s reprezentační dvacítkou z divize do divize A, protože si možná ani někdo nemusí uvědomit, jak je to náročné vzhledem k tomu, že se člověk nijak nemůže kvalifikovat a je to prostě o dobrém ročníku,“ přemýšlí.

Monika SatoranskáZdroj: BK Levharti Chomutov

„Zpětně musím říct, že mne mrzí, že to tenkrát bylo trošku upozaděné, poněvadž tenkrát zaznamenala tuším úspěch na domácím mistrovství ženská reprezentační šestnáctka. A mne se ten postup tenkrát povedl i z osobního hlediska, neboť jsem byla nominována do All-star týmu turnaje,“ dodává Satoranská.