Obec Měděnec, v jehož katastru leží, opatření nechystá, protože pozemky na svahu nejsou jeho. „Udělat ho nemůžeme, protože je to v soukromých rukou,“ říká starostka Valérie Marková.

Kdo pozemek vlastní, není jasné. „Tam se stýkají hranice pozemků tří vlastníků. Museli bychom dělat zaměření, já si netroufám říct, kde se to přesně stalo,“ říká starostka.

Jedním z těch, kdo podle katastru vlastní pozemky u kopce Mědníku, je i jeden z obyvatel horské obce Jiří Tišler. Podle něho se ale tragédie odehrála na pozemku, jehož vlastník je neznámý. Ten podle katastru zabírá podstatnou část vrchu.


Bude pomníček?


Ve středu proběhlo v kostele poslední rozloučení se zesnulým třináctiletým chlapcem. O tom, jestli na místě tragédie vznikne pomníček, se ještě bude jednat.

„Chtěli bychom ho tam mít,“ říká starostka Marková. Památníček by měl připomínat tragédii a také varovat ostatní, aby si na nebezpečné místo dali pozor. Nějaké peníze na něho už vybrali ve škole v Kovářské, zastupitelé rozhodnou, jestli a kolik obec z rozpočtu uvolní.

Tragédie na konci ledna otřásla celým Měděncem, podle pamětníků se podobná tragédie na kopci nikdy nestala. Chlapcovi se stalo osudným množství sněhu a nestabilní podloží.